Повноцінна судова реформа неможлива без внесення змін до її Основного Закону, – Ткаченко

24 липня 2014, 12:01

Співпрацю трьох гілок влади задля розбудови демократичного суспільства у контексті судової реформи сьогодні обговорювали в обласній державній адміністрації представники апеляційного суду, громадськості, ЗМІ та керівники Черкащини.

За словами голови ОДА Юрія Ткаченка, така зустріч сьогодні на часі, адже довіра громадянського суспільства до вітчизняних судів сьогодні є критично низькою, а тема судової реформи є актуальною та пов’язана насамперед з необхідністю захисту прав і свобод українських громадян.

«Сьогодні громадянські, політичні, соціально-економічні та інші права громадян України не є достатньою мірою захищені – про це свідчать, наприклад, перші місця України серед країн Ради Європи за кількістю звернень громадян до Європейського суду з прав людини та кількістю рішень цієї судової інституції, винесених не на користь української держави», – зазначив Юрій Ткаченко.

Очільник області виділив такі важливі, на його думку, критерії для здійснення реформи судової влади: наявність політичної волі та практичне дотримання суддями стандартів суддівської етики.

«Проте самі ж судді не повинні давати приводу для тиску на них!» – підкреслив Юрій Олегович та додав, що на його думку, повноцінна судова реформа в Україні неможлива без внесення змін до її Основного Закону.

Голова Апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко погодився з необхідністю реформ: «На жаль, за моїми підрахунками, вже років три, ми постійно чуємо про надзвичайно низький рівень довіри до судової влади, до суддів, до винесених рішень. Почались навіть випадки вбивства суддів».

Відтак для створення позитивного іміджу суддів присутня на нараді представник НСЖУ в Черкаській області Валентина Рабцун запропонувала створювати інформаційні програми правової тематики за участю суддів, а журналістів закликала не створювати замовних матеріалів, які породжують недовіру суспільства до судів.

Голова Черкаської облради Валентина Коваленко, зазначила, що громада може довіряти тільки тим суддям, яких обрала, оскільки кандидати проходитимуть через «громадське сито» і крім професійних будуть розглянуті їх моральні якості. Відповідно рівень довіри до них буде більший. Її думку підтримав і голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко. Крім того, обласний очільник запропонував вивчити досвід Грузії у проведенні судової реформи. Для цього Юрій Олегович готовий сформувати робочу групу, яка поїде у Грузію переймати досвід.

Голова Апеляційного суду Черкащини Володимир Бабенко зазначив, що всі пропозиції будуть враховані і обговорені на найближчому з’їзді суддів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору