Засідання з метою підготовки до форуму «Вчись, працюй, живи на Черкащині» сьогодні відбулося у Черкасах. Участь у ньому взяли представники обласної влади, органів місцевого самоврядування, федерації профспілок, закладів освіти, організацій роботодавців, бізнес-асоціацій та самоврядних органів. Темою зустрічі було обрано «Професійна освіта як основа формування кадрового потенціалу та економічного зростання Черкаської області».
Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко наголосив на необхідності співпраці влади, бізнесу та закладів освіти для нарощення промислового, аграрного, інвестиційного та освітнього потенціалу області.
Ще з 2015 року реалізується обласна Програма підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти, в рамках якої на засадах співфінансування (50 % за рахунок коштів обласного бюджету, 50% за рахунок місцевого бюджету) для загальноосвітніх шкіл придбано 23 набори робототехніки з програмним забезпеченням. Лише у 2017 році їх придбано 15. До 2020 року заплановано придбати ще 16 наборів ЛЕГО.
У вересні 2017 року на базі комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» розпочав діяльність перший в Україні навчально-тренінговий центр STEM-освіти. У Центрі функціонують 2 кабінети робототехніки: центр Lego-education, тренінговий центр, а також ресурсний центр та навчально-тренінгова аудиторія.
Крім цього, функціонує 29 інноваційних шкіл, що оснащені сучасними засобами навчання з біології, хімії, фізики. Планується продовжити означену роботу як в закладах професійно-технічної так і вищої освіти».
Принагідно голова ОДА подякував присутнім за активну участь у стратегічному плануванні розвитку Черкащини.
Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський означив стан професійної освіти Черкаської області.
- Рушійною силою економічного і соціального розвитку будь-якої держави є професійна освіта, – наголосив Валерій Данилевський. – Вона є базовим елементом інтелектуального потенціалу, відповідає за стан освіченості суспільства, його здатність до розвитку та самовдосконалення. Так, підготовка кваліфікованих робітників проводиться за 109 професіями у 22 державних професійних (професійно-технічних) навчальних закладах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України.
Також начальник управління освіти і науки ОДА здійснив аналіз працевлаштування випускників: «Випуск кваліфікованих робітників, які закінчили ПТНЗ у 2017 році, становив 3304 учні (з них 85 % отримали кваліфікацію з двох-трьох професій). Працевлаштовано 3212 (97,2 %) випускників ПТНЗ, 63 особи (1,9 %) продовжили навчання у закладах вищої освіти, 7 (0,2%) – призвані до лав Збройних Сил України».
Окремо Валерій Данилевський означив питання передачі закладів (професійної) професійно-технічної освіти із державної в комунальну власність, створення навчально-практичних центрів, впровадження дуальної форми навчання, налагодження державно-приватного партнерства, фінансування закладів освіти.
Нагадаємо, сьогоднішня зустріч була підготовчим елементом до проведення Форуму майбутнього Черкащини «Вчись, працюй, жвив на Черкащині».
За інформацією управління освіти у науки облдержадміністрації.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram