Посол Австралії в Україні завітає на відкриття виставки на Черкащині

26 березня 2019, 22:38

 

Посол Австралії в Україні завітає на відкриття виставки на Черкащині

Фото тематичне

У канівському музеї презентують фотовиставку «Тім Болотнікофф: Південні землі: Австралія/ Антарктида», в урочистому відкритті якої візьме участь Надзвичайний і Повноважний Посол Австралії в Україні пані Мелісса О’Рурк, пише «Kanos».

З 28 березня по 28 квітня у музеї «Народне декоративне мистецтво Канівщини» Шевченківського національного заповідника (за адресою: вулиця Героїв Небесної сотні, 64) діятиме нова фотовиставка «Тім Болотнікофф: Південні землі: Австралія/ Антарктида», яка організована за підтримки й сприяння Посольства Австралії в Україні.

Автор фотовиставки: Тім Болотнікофф – заступник Голови Місії Австралії в Україні, який жив і працював у Папуа-Новій Гвінеї, Соломонових Островах, Таїланді, Бангладеш. У 2011 році шість тижнів подорожував Східною Антарктидою, відвідав п'ять дослідних станцій в Австралійській Антарктичній Території. Там, після побаченого й пережитого, в автора виникла ідея показати особливість Антарктиди, її разючу відмінність і водночас схожість з Австралією, країною, в якій він виріс.

На виставці представлені 24 фотороботи з зображеннями Австралії й Антарктиди. Окрім представників наукових кіл, все ще мало кому відомо з широкого загалу, що 200 мільйонів років тому, до дрейфу континентів, Австралія та Антарктида були єдиним материком, і нині Австралія претендує більш як на 40 відсотків антарктичної території. Фотомайстер висловив сподівання, що після перегляду виставки глядачі відчують помічені ним спільні особливості в цих, власне, прямо протилежних континентах. Один з них спекотний, інший – нещадно холодний, один багатий на рослинний і тваринний світ, інший майже позбавлений зовнішніх ознак життя. Але обидва континенти вражають неосяжністю простору та дивовижними ландшафтами. В окремих роботах він показав те, що називає чарівним усамітненням, в інших йому відкрилась співзвучність простору або ж сюжетів.

Художнику вдалося майстерно поєднати в експозиції враження й настрої від двох континентів, які немов перегукуються між собою. Антарктида дивовижно красива, але всередині материка – безплідна земля, позбавлена життя. Фотографії ж Австралії навпаки – показують живий пейзаж, але часом він теж здається далеким та неземним, як біла антарктична пустеля. А спільність композицій: часом на обох знімках зупинена однакова за настроєм мить дає глядачеві відчуття єдності світу, яким би різним не був пейзаж навколо.

Урочисте відкриття фотовиставки «Тім Болотнікофф: Південні землі: Австралія/ Антарктида» відбудеться 28 березня 2019 року о 14.00 годині за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Австралії в Україні пані Мелісси О’Рурк.

Читайте такожЧеркаська студентка презентувала свою виставку картин.

Коментарі

Вгору