Пошук свідків та об’їзд аварій: розробка черкаських студентів спростить життя водіям

23 серпня 2020, 23:00

Команда студентів-програмістів розробляє сайт і телеграм-бот під назвою “Автопорушники”. ІТ розробка дозволить учасникам дорожнього руху слідкувати за ДТП, планувати маршрути і шукати свідків аварій. Запрацювати повноцінно проєкт має вже восени.

Про це повідомляє "18000".

Над проєктом “Автопорушники” працювала команда з чотирьох людей. За процесом створення слідкував ментор групи.

За словами учасниці проєкту Юлії Котенко, група молодих спеціалістів провела спеціальне дослідження перед початком роботи. Таке дослідження називається “Методика Design Thinking/Дизайн Мислення”. Люди, які займаються розробкою продукту, на фазі ідей спілкуються з потенційними користувачами, дізнаються про їхні болі, проводять глибинні інтерв’ю, виокремлюють інсайти й починають роботу із тим, що реально буде корисним.

Тож на початку було багато ідей, чим “наситити” програму. Тому студенти спілкувалися з потенційними користувачами програми: пішоходами та водіями. 

Користь проєкту полягає в тому, що програма допомагає знайти свідків подій. Ще один плюс — функціонал дозволяє визначати небезпечні перехрестя. Усі, хто стежить за автоновинами, зможуть переглядати стрічку з відповідними матеріалами й бути в курсі актуальних подій. Також серед можливостей – спланувати маршрут завчасно, щоб не стояти в заторах. Знайти або переглянути інформацію можна як із ПК, так із телефону. 

ЩО МОЖЕ САЙТ?

На головній сторінці користувачу пропонують авторизуватись. Далі відвідувач може гортати стрічку блогу або додати власні матеріали. Для цього передбачений зручний інтерфейс. До того ж розробники подбали про адаптивний веб-дизайн, тобто з екрану телефона теж зручно перебувати на сайті. 

На сайт можна додати локацію за допомогою карти, зробити підпис, завантажити фото чи відео та вивести це на головну сторінку.

— Сайт в поєднанні з телеграм-ботом — це зручно для користувачів. Наприклад, щоб розмістити інформацію на сайті, потрібен час на реєстрацію. А через бот це зробити швидше й простіше, — говорить фронтенд розробник Павло Фудько.

Як працює телеграм бот? Підключившись до бота CarIntruder, для користувача відкривається меню: 

  •  новини;
  •  пошук свідка;
  • повідомити про порушення;
  • повідомити про аварію.

Щоб розповісти про аварію чи порушення, потрібно включити GPS, вказати місце на карті, додати фото й опис до нього. Схожий алгоритм пошуку свідків. Перейшовши за посиланням “новини”, відкриється стрічка з повідомленнями. 

— Проєкт активно готується до запуску. Ми плануємо встановити авторизацію на сайті для відвідувачів. Це допоможе адміністраторам фільтрувати інформацію, яку надсилатимуть для публікацій користувачі, — говорить учасниця проєкту Юлія Котенко.

Повноцінно запрацювати він має вже восени. Майбутня система працюватиме на території міста Черкаси, але в перспективі є й розширення її можливостей. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору