Чорнобиль. Це слово досі відлунює болем у серці українців. У наступному році минатиме 30 років від тієї страшної катастрофи на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції.
Про це інформує "Рідна Черкащина".
Днями в місті Чорнобиль запустили в роботу новий екологічний проект – інсинератор для спалювання деревини, тобто піч, де утилізовуватимуь лісові відходи з зони відчуження. Це один із проектів у рамках співпраці із ЄС у сфері ядерної безпеки. Наймасштабніший проект – об’єкт “Укриття” (арка над зруйнованим четвертим реактором ЧАЕС) має бути введено в експлуатацію у 2017 році.

Вид на четвертий енергоблок, тепер це об’єкт “Укриття”. Все огороджене й обнесене колючим дротом, потрапити на територію можна лише на спеціальному автобусі. Фото: Сергія Черкасова
Все це бачив черкаський фотограф Сергій Черкасов. “У Зоні вразило домінування природи над витвором людських рук, як швидко вона поглинає все, не так давно споруджене людиною. Арка вражає своєю грандіозністю. А відчуття на ЧАЕС схоже на те, що знаходишся поруч із мертвим монстром, якого начебто й подолано, але немає впевненості, що остаточно”, – розповів Сергій Черкасов.

Коментарі журналістам. Після завершення будівництва арка по рельсам насунеться на об’єкт “Укриття” і закриє його. Опісля, за допомогою вбудованих у конструкцію арки механізмів будуть ремонтувати саркофаг, видаляючи нестабільні елементи конструкції… Фото: Сергій Черкасов

Кажуть, точність виготовлення деталей така, що ці болти задвигаються на місце одним пальцем. Фото: Сергій Черкасов

На об’єкті працює багато інтернаціональних бригад. Наприклад, ці десь зі сходу. Фото: Сергій Черкасов
фото зі сторінки Сергія Черкасова в соцмережі.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram