Порядок та безпеку на виборах Черкащини забезпечать більше 2 тисяч правоохоронців та півтори тисячі надзвичайників

20 липня 2019, 20:01

Порядок та безпеку на виборах Черкащини забезпечать більше 2 тисяч правоохоронців та півтори тисячі надзвичайників

У день виборів на Черкащині охорону публічного порядку забезпечать 2 112 правоохоронців. У той же час за пожежну та техногенну безпеку відповідатимуть 1 599 «надзвичайників», пише "ОПОРА". 

У коментарі ОПОРІ начальник головного управління Нацполіції в Черкаській області Валерій Лютий розповів, що для охорони публічного порядку в день виборів в області буде задіяно 2 112 працівників поліції та військовослужбовців Нацгвардії.

«Ми просили допомоги в Нацполіції, бо нам трохи не вистачало людей. Було надано 50 працівників з Києва і ще 50 працівників з іншого регіону. Вони нам допоможуть в забезпеченні порядку. Окрім того, створено спеціальний резерв. Службовці Нацгвардії не залучаються для несення служби на дільницях», - сказав він.

Лютий додав, що за кожною дільницею закріплено по два співробітники поліції.

Як повідомив в коментарі ОПОРІ речник управління ДСНС в Черкаській області Костянтин Проценко, у складі 1599 «надзвичайників» будуть представники кількох структур.

«Загалом за пожежну та техногенну безпеку відповідатимуть 1599 співробітників із кількох структур. Зокрема, це безпосередньо 814 співробітників ДСНС у Черкаській області, 609 добровольців із місцевих пожежних команд та 176 курсантів з інституту пожежної безпеки», - коментує Проценко.

У свою чергу заступник начальника ГУНП в Черкаській області Євген Рогачов проінформував, що на сьогодні до поліції надійшло 180 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства.

«Відкрито сім кримінальних проваджень. Три з них стосуються статті 157, тобто перешкоджання здійснення виборчого права. Це щодо інцидентів у Черкасах, Звенигородці та Смілі. Також ми розслідуємо інформацію про можливий підкуп, два факти хуліганських дій та крадіжки в Каневі агітаційних кубів, що здійснене невідомими особами.

Також складено дев’ять адміністративних протоколів. Вісім з них стосуються частини 2 статті 212-13 – це розповсюдження агітаційних матеріалів без вихідних даних, ще одна адмінсправа – по частині 1 статті 212-14 – це порушення розміщення агітаційних матеріалів. Всі ці справи спрямовані до суду», - повідомляє Рогачов.

«Понад 50 наших короткотермінових спостерігачів працюватимуть в день виборів по всій області на дільницях. У дві зміни на кожній окружній виборчій комісії», - додає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області Захар Колісніченко.

Читайте такожХто балотується у Верховну Раду по «мажоритарних» округах від Черкащини.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору