Понад 700 кг сміття зібрали учасники екофестивалю у Водяниках (фото)

24 вересня 2019, 08:02

Фото: Олександр Гріщенко

Ні різке похолодання, ані дрібний дощ та пронизливий вітер не стали на заваді проведення чергового екологічного фестивалю «Екофест у твоїй громаді», який відбувся у Водяниках Звенигородського району за ініціативи Благодійного фонду «Урожай-громаді», фінансової підтримки ТОВ «НВФ «Урожай», що входить до Групи МХП. Грантовий проект частково профінансувала також Черкаська облдержадміністрація.

Фото: Олександр Гріщенко

Не залишились осторонь потрібної справи і науковці та студенти Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Учасники фестивалю з Водяницької ОТГ,  Єрківської, Мокрокалигірської, Бужанської, Виноградської об’єднаних громад та м. Ладижин, Вінниччина, творили з підручних матеріалів, складали вірші, майстрували меблі та на швидкість збирали сміття.

В основі екологічного фестивалю лежить плогінг (збирання сміття на швидкість на визначеній території), а сам «Екофест у твоїй громаді» - це грантовий проект, започаткований Благодійним фондом «Урожай громаді» за участі Черкаської ОДА. Загальна вартість проекту становить понад 100 000 грн.

Фото: Олександр Гріщенко

За словами директорки Благодійного фонду  «Урожай-громаді» Тетяни Волочай, торік було організовано та проведено такий фестиваль у Ліплявській ОТГ. Його результати перевищили всі сподівання, тому цього року було започатковано ще три аналогічні екофестивалі в Карашинській, Вільшанській та Водяницькій об’єднаних громадах.

- Метою цих заходів є просвітницька робота, привернення уваги до питань сміттєзвалищ та сортування сміття. Ми хочемо, щоб сільські жителі перестали викидати власні побутові відходи в лісосмуги, річки, ліси та поруч зі своїми обійстями. Ми сподіваємось, що такі заходи сприятимуть підвищенню самосвідомості громадян та розумінню ними необхідності виваженого поводження з відходами. Крім екофестивалів, Благодійний фонд профінансував ще близько 20 екопроектів, - розповідає пані Тетяна. – Загалом на усі екологічні проекти, тренінги,фестивалі цьогоріч було витрачено понад 800 000 гривень.

Фото: Олександр Гріщенко

Тож поки команди готувались до конкурсів, запальна ведуча Ольга Касьянова не давала сумувати гостям фестивалю. В цьому їй допомагали студенти ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, організувавши виступ колективів ансамблю «Черкащанка».

Фото: Олександр Гріщенко

- У складі ЧНУ є Інститут природничих та аграрних наук, ми безпосередньо маємо стосунок до питання екології, оскільки випускаємо фахівців з  екології, біологів. Це важлива тема, ми маємо турбуватись про те місце, де ми живемо, про воду, яку п’ємо, про повітря, яким дихаємо. Цей захід найкраще у такий невимушений і цікавий спосіб роз’яснює людям екологічні питання, - каже ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького Олександр Черевко.

Фото: Олександр Гріщенко

Поки гостей та жителів Водяницької громади розважали творчі колективи, а діти розмальовували полотняні екоторбинки,гарбузи і фанерні полотна, команди приступили до змагань.

Учасники підійшли творчо до виконання своїх завдань – вірші декламувались, неначе з вуст поетів, меблі з дерев’яних піддонів були нічим не гірше авторських меблів відомих фірм, а солом’яні елементи для майбутнього парку відрізнялись вигадливістю.

Фото: Олександр Гріщенко

Але найважливішим етапом змагань був плогінг. Менше ніж за годину команди зібрали понад 700 кг сміття, яке в майбутньому пройде сортування та піде на утилізацію. Саме результати цього конкурсу визначили переможця.

Фото: Олександр Гріщенко

Перше місце у змаганнях посіла Виноградська ОТГ, яка отримала сертифікат на 5 тисяч гривень і запашний коровай.

Самі хазяї фестивалю - Водяницька ОТГ - отримали почесне друге місце і сертифікат на 4 тис. гривень від Благодійного фонду.

Фото: Олександр Гріщенко

- Потрібно прибирати системно. Наші вихованці завжди беруть участь у суботниках. На жаль, у Водяниках місцеві жителі байдуже ставляться до прибирання. Тож такі фестивалі потрібні для мотивування та формування екосвідомості населення, - каже  учасниця, вчителька Водяницького НВК Інна Кучер.

Фото: Олександр Гріщенко

Інші місця розподілились наступним чином:

3 місце посіла команда з Ладижина,

4 місце – за Бужанською ОТГ,

на 5 місці - Мокрокалигірська і на 6 місці -
Єрківська об’єднані територіальні громади.

Фото: Олександр Гріщенко

Гості та глядачі фестивалю теж не залишились без подарунків. У лотереї розігрували екоторбинки, екочашки, орхідеї, брендовані футболки, а також смартфон від директора ТОВ «НВФ «Урожай» Олександра Воскобойніка, мікрохвильовку від ректора ЧНУ Олександра Черевка. Участь у лотереї взяли всі охочі. Головний приз лотереї – смартфон – виграв учень Водяницької НВК Ярослав Кучер.

- Це доречний подарунок, оскільки мій попередній телефон я нещодавно розбив, - радо поділився успіхом підліток.

Фото: Олександр Гріщенко

Фото: Олександр Гріщенко

Фото: Олександр Гріщенко

Фото: Олександр Гріщенко

Фото: Олександр Гріщенко

Фото: Олександр Гріщенко

Фото: Олександр Гріщенко

Фото: Олександр Гріщенко

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору