Понад 180 га площ обробили гербіцидами черкаські лісівники, готуючись до посадкової кампанії-2016. Це переважно ділянки, де провели лісозаготівлю цього року. Їх намагаються одразу заліснити. А щоб підвищити приживлюваність саджанців, захистити їх від шкідників і закласти якісне насадження, у лісництвах Черкаського лісгоспу проводять хімобробіток площ та вносять міндобрива.
«На ранньому етапі на ріст та розвиток саджанця вкрай негативно впливає пирій, куничник та інші лісові бур’яни. Тому ми вже давно практикуємо хімічний обробіток площ гербіцидами. Вони, знищуючи бур’ян, позбавляють личинки хруща кормової бази. Тобто, ми одним пострілом – двох зайців», – розповідає головний лісничий ДП «Черкаське лісове господарство» В’ячеслав Шако.
Личинка хруща – це злісний шкідник соснових насаджень. Він здатен знищити цілі плантації молодих сосонок. Тому лісівники з ним борються всіма методами.
Для кращої приживлюваності саджанців сосни на площі вносять селітру, одночасно проводячи глибоке рихлення ґрунту. Завдяки цьому майбутнє деревце отримує більше поживних речовин.
«Ми в лісгоспі активно впроваджуємо новітні методи вирощування насаджень. Вивчаємо досвід колег, самі експериментуємо. Адже за нашу роботу ми відповідальні перед наступними поколіннями, вона залишиться на віки», – говорить директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.
Затяжна осінь сприяє роботам із підготовки ґрунту. Тож лісівники не гають часу і докладають усіх зусиль, щоб Черкащина й надалі славилася своїми борами.
За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram