Помер відомий черкаський журналіст

11 грудня 2017, 14:22

9 грудня помер Петро Миколайович Жук — легенда вітчизняної журналістики, член НСЖУ з 1957 року та дипломант «Золотого пера» Спілки, заслужений журналіст України, перший лауреат обласної журналістської премії імені Аркадія Гайдара.

Петро Жук пройшов шлях від кореспондента газети «Черкаська правда» (1954), головного редактора «Молоді Черкащини» (1966-1970) до власкора республіканських газет «Молода гвардія» та «Радянська Україна». З 1993 року й до останнього подиху очолював редакційно-видавничу групу «Реабілітовані історією. Черкаська область».

Він також відомий в історії черкаської журналістики як колега та щирий друг журналіста й поета Василя Симоненка. Завдяки його ініціативі зроблено немало для увічнення пам’яті поета — збудовано надмогильний пам’ятник, відкрито єдиний в Україні літературно-меморіальний музей Василя Симоненка. Петро Жук був упорядником та ініціатором видань творів Василя Симоненка.

Більшість його публікацій були окрасою вкраїнських часописів «Вітчизна», «Дніпро» «Україна», «Радянська жінка», республіканських і союзних видань, збірок творів, що друкувалися не лише в Україні, а в Канаді, США, Аргентині, Італії.

Загалом ним видано понад 50 суспільно-значимих книг.

Публіцистику та історичні розвідки Петра Жука нині публікують газета «Черкаський край» та інші регіональні й столичні видання.

Вгору