Поїхала в зону АТО, поки чоловіка не було вдома: черкащанка розповіла, як стала волонтером

31 січня 2018, 21:16

Черкащанка Катерина Вергай стала волонтером після загибелі батька в зоні АТО. У грудні минулого року вперше поїхала з гуманітарною допомогою до бійців на Схід, пише gazeta.ua.

- Мій батько був дуже непосидючим і невідмовним. Постійно кудись їхав, комусь допомагав. Говорив: "Від мене буде на війні користь, бо я гарно стріляю, - розповідає Катерина.

У лютому 2015 року, захищаючи опорний пункт поблизу села Рідкодуб Донецької області в районі міста Дебальцеве,Віталій Вергай загинув у бою від розриву міни.

- У мене тоді було все в тумані. Це був страшний стан. Витягли мене з нього волонтери. Вони тоді привезли мені муку і сказали: "Викидай все із голови і ліпи вареники для бійців". Я цим і займалась: пиріжки, вареники – все це передавали нашим військовим. А потім мені волонтер Оксана Циганок порадила на одному із коробків написати номер свого телефону.

Дівчина вчиться на медсестру в Черкаській медичній академії. Одружена, має 5-річну доньку.

- Спочатку бійці дякували, потім просто дзвонили, бо було нудно. Телефон не замовкав навіть вночі. Бувало, чоловік будить і каже: "Іди, там тобі знов твої атовці дзвонять". Передачі на війну готуємо всією родиною. Чоловік безвідмовно допомагає мені з мамою квасити капусту або щось готувати. Також в'яжу для хлопців теплі шкарпетки.

Вперше Катерина їхала на Схід разом із волонтеркою Оксаною Циганок, яка вже десятки разів була в зоні АТО. Відвезли для однієї із бригад – генератор, для іншої – бензопилу.

- Приїхали додому вранці. Зайшла, перевдяглась і в вісім годин ранку вже була на іспиті в медичній академії. Мені потрібна була ця поїздка в пам'ять про батька. Скористалась моментом, поки чоловік поїхав за кордон на стажування. Нічого йому не сказала. Мама прикривала мою відсутність, доглядала за донькою. До речі, я пропустила її новорічний вечір у садочку. Чоловік як дізнався, відреагував спокійно. Сказав, що це мало статися, враховуючи мій характер.

 

Коментарі

лысый сказав:

Чуток на передовую, остальное до хаты. Знаем мы этих волонтерев, на камеру белые и пушистые, а дома внедорожник и хатынка на три этажа.

Вгору