Подбати про своє здоров’я можуть жінки Черкащини

26 листопада 2019, 22:02

За підтримки Державного фонду регіонального розвитку та ініціативи обласної влади на Черкащині ефективно функціонує мережа центрів здоров’я жінки

Це дає змогу лікарям під час профілактичних обстежень діагностувати в пацієнток жіночі онкологічні хвороби на ранніх стадіях. Так, минулоріч обстежили 20 тисяч жінок, а цього року – уже 24 тисячі. Впровадження проекту стало стимулом для популяризації профілактики у збереженні продуктивного здоров’я та здорового способу життя серед жінок, - кажуть в Управлінні охорони здоров’я Черкаської ОДА.

– Завдяки тривалій співпраці державного та неурядового секторів, сформованій ефективній команді спеціалістів та високому рівню спроможності закладів охорони здоров’я, скринінгові кабінети забезпечені інноваційними мамографічними комплексами та УЗД апаратами, кольпоскопами з відеосистемами та програмним забезпеченням МІС «Доктор Елекс», – зазначає в.о. Управління Лариса Кошова.

Пані Лариса розповідає, що дистанційне консультування з провідними спеціалістами здійснюють на базі п’яти медичних установ, а саме: Черкаського обласного онкологічного диспансеру, Уманської, Золотоніської та Звенигородської центральних районних лікарень, Смілянської міської лікарні. Усі кабінети об’єднані в єдину мережу для оперативного реагування, діагностування та надання медичної допомоги. Завдяки алгоритму роботи за напрямком мамології, фахівці оглядають рентгенівські знімки молочних залоз жінок через монітор, які надходять з усіх районних центрів до Черкаського обласного онкологічного диспансеру через інтернет.

Водночас головний лікар обласного онкологічного диспансеру Віктор Парамонов зауважує:

– Зараз, на жаль, більшість патологій в жінок виявляють надто пізно. Головною причиною цього є те, що не кожна жінка має змогу відвідати онкодиспансер у Черкасах і пройти необхідне обстеження. Тому наближення послуги на місця через скринінгові центри, у доповненні з активною інформаційною кампанією через мережу сільських медичних закладів про їхню діяльність дає позитивний ефект у головному завданні медицини – попередженні захворювань.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору