«Почув тріск, наче хтось видавлював вікна»: в Умані обвалився будинок

11 червня 2021, 15:57

В Умані обвалився багатоквартирний будинок. Інцидент стався 11 червня близько 4-ої ранку на вулиці Андрія Кизила, 9. Мешканці почули незрозумілий тріск і вискочили на вулицю. Причиною обвалу став погріб, якому вже понад 100 років.

Оселя Володимира Пейхеля постраждала найбільше. Фасад його квартири з одного боку провалився у вирву та розтрощив газову трубу.

- Приблизно о 4-ій ранку ми прокинулися від незрозумілого шуму, - розповідає Пейхель. – Дружина подумала, що хтось лізе у вікно. Я хотів вийти на двір, але не зміг, бо двері впали вже. Вікна не відчинялися, тому довелось лізти через кватирку. На вулиці вже стояв сусід з будинку навпроти. Каже: «Почув тріск, наче хтось видавлював вікна. Думав, що лізуть злодії».

Разом із подружжям у квартирі живуть їхні діти й онуки.  Але тієї ночі їх вдома не було. В будинку 7 квартир. В деяких інших по стінах розійшлися тріщини. Пейхелі мешкають якраз над погребом.

- На щастя, в нашій квартирі були тільки ми з дружиною, - продовжує чоловік. – Дітей та онуків саме не було вдома. Інші квартири не постраждали так, бо лише наша прямо над прірвою. В них лише поки тріщини на стінах.

Столітній погріб почав обвалюватися вже давно. Люди неодноразово зверталися до чиновників.

- Будинок побудований приблизно в 1916-ому році. Тоді ж робився й погріб, - пояснює Володимир Пейхель. – У 2018-ому році льох почав валитися. Перед цим його закрили, аби ніхто не заходив. Ми неодноразово зверталися до міської влади. Але нічого не було зроблено. І в травні цього року сусідка також ходили до мера. Та вона порадила звернутися до керівництва ЖЕКу.

Керівниця міста Ірина Плетньова вже організувала комісію. Не відкидає можливості розселення мешканців.Я відправила на місце комунальні служби, аби глянули, що можна вдіяти, - коментує Плетньова. - Результатів поки не доповідали. Будинок стоїть на погребі та є проблеми. Але ж це приватні оселі. Не доведи Боже, якби це була школа чи дитсадок. Це одне. А за приватне майно ми не можемо нести відповідальність. Хоча жодного разу ми не відмовляли. Глянувши на фото, мені здається, що будинок не зовсім придатний для проживання.

Газопостачання на будинок перекрили. З’їжджати поки не будуть, каже Володимир Пейхель. Переберуться у вцілілу кімнату.  На місці поки працюють фахівці.

Підготував Сергій Радченко

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Анастасія :

Квартири Пейхеля В.Ю,яка зазнала руйнації та Паштепи В.С не є приватною власністю.Це -квартири,що належать до державної власності.

Вгору