Після втручання журналістів прокуратура відкрила провадження через події в одній з ОТГ на Черкащині (документ)

31 липня 2020, 20:29

фото тематичне

27-го липня на сайті “Про все” був опублікований матеріал нашого журналіста про біду в родині тяжкохворих пенсіонерів із села Матусів, що на Шполянщині. Подружжя матусян, які випадково дізналися, що невідомі особи підробили їх підписи і заповіли їх земельні паї на користь місцевого фермера. Після цієї публікації прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом підробки документів та розпочала слідство.

В матеріалі журналіста “Про все” Олександра Носенка йшлося про те, що подружжя Віктора Сороки та Тамари Чагадар стало жертвою невстановлених осіб, які підробили заповіти у сільській раді Матусова. Відповідно до згаданих документів,  після смерті пенсіонерів, їх земельні паї мали відійти у власність родини місцевого фермера.

Окрім того,  постраждалі повідомили, що прямо підозрюють у скоєному чиновників Матусівської сільської ради ОТГ та самого фермера. Зі слів подружжя, фермер тримає у страху все село, а керівництво громади свідомо підкоряється його свавіллю.

Вже за кілька днів після публікації на нашу електронну пошту надійшло повідомлення від Головного управління Національної поліції в Черкаській області про те, що 27-го липня за фактом звернення пенсіонерів Смілянською місцевою прокуратурою  було відкрито кримінальне провадження. 

скрінкопія повідомлення поліції

Правоохоронці повідомляють, що провадження було відкрито за частиною 1 статті 358 Кримінального кодексу України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

У разі встановлення особи, яка вчинила цей злочин, їй загрожує покарання у вигляді штрафу до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або ж обмеженням волі на строк до двох років.

В поліції зауважують, що розслідування тільки розпочато і підозр по даному факту поки нікому не було оголошено.

У свою чергу,  у відповідях на наші численні запити керівництво Матусівської ОТГ відкидає інформацію про факт підробки документів, зазначаючи, що з даного приводу до них ніхто не звертався і жодних підроблених документів ними виявлено не було.

В рамках підготовки матеріалу нам не вдалось отримати коментар від іншої сторони в цій історії з метою почути протилежну думку. Однак, якщо учасники події виявлять бажання висловити свою точку зору, редакція "Про все" готова її озвучити.

Далі буде...

Поділитись

Коментарі

Вгору