Після втручання журналістів прокуратура відкрила провадження через події в одній з ОТГ на Черкащині (документ)

31 липня 2020, 20:29

фото тематичне

27-го липня на сайті “Про все” був опублікований матеріал нашого журналіста про біду в родині тяжкохворих пенсіонерів із села Матусів, що на Шполянщині. Подружжя матусян, які випадково дізналися, що невідомі особи підробили їх підписи і заповіли їх земельні паї на користь місцевого фермера. Після цієї публікації прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом підробки документів та розпочала слідство.

В матеріалі журналіста “Про все” Олександра Носенка йшлося про те, що подружжя Віктора Сороки та Тамари Чагадар стало жертвою невстановлених осіб, які підробили заповіти у сільській раді Матусова. Відповідно до згаданих документів,  після смерті пенсіонерів, їх земельні паї мали відійти у власність родини місцевого фермера.

Окрім того,  постраждалі повідомили, що прямо підозрюють у скоєному чиновників Матусівської сільської ради ОТГ та самого фермера. Зі слів подружжя, фермер тримає у страху все село, а керівництво громади свідомо підкоряється його свавіллю.

Вже за кілька днів після публікації на нашу електронну пошту надійшло повідомлення від Головного управління Національної поліції в Черкаській області про те, що 27-го липня за фактом звернення пенсіонерів Смілянською місцевою прокуратурою  було відкрито кримінальне провадження. 

скрінкопія повідомлення поліції

Правоохоронці повідомляють, що провадження було відкрито за частиною 1 статті 358 Кримінального кодексу України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

У разі встановлення особи, яка вчинила цей злочин, їй загрожує покарання у вигляді штрафу до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або ж обмеженням волі на строк до двох років.

В поліції зауважують, що розслідування тільки розпочато і підозр по даному факту поки нікому не було оголошено.

У свою чергу,  у відповідях на наші численні запити керівництво Матусівської ОТГ відкидає інформацію про факт підробки документів, зазначаючи, що з даного приводу до них ніхто не звертався і жодних підроблених документів ними виявлено не було.

В рамках підготовки матеріалу нам не вдалось отримати коментар від іншої сторони в цій історії з метою почути протилежну думку. Однак, якщо учасники події виявлять бажання висловити свою точку зору, редакція "Про все" готова її озвучити.

Далі буде...

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору