Після карантину відновили екскурсії Уманським підземеллям та оновили маршрути

22 липня 2020, 09:33

Екскурсії Уманським підземеллям відновили працівники заповідника “Стара Умань” після карантину, розповів Суспільному його директор Владислав Давидюк. Аби ще більше зацікавити відвідувачів, маршрут оновили.

У колишньому Василіанському монастирі – одній із найстаріших будівель Умані, колись був її освітній центр, розповів директор історико-архітектурного заповідника „Стара Умань“ Владислав Давидюк.

Хоч ченці другу сотню років, як тут не живуть, зазначив Владислав Давидюк, аби провести екскурсантів у підземелля, на вході чекає монах – працівник заповідника Євген Гуменюк.

З його слів, монастир було засновано у 1765 році. Через рік виділили кошти на будівництво кам’яного монастиря, тому що перший був дерев’яний.

Зараз у відремонтованій частині монастиря – заповідник “Стара Умань”, повідомив її директор. 2016-го для відвідувачів тут відкрили монастирське підземелля – систему ходів та келій, де три століття тому ченці шукали усамітнення, а у разі потреби – можливість утекти від нападників.

Оновили маршрути: після карантину відновили екскурсії Уманським підземеллям

Для того, щоб їх привести все до ладу вивезли два КамАЗи сміття. Прибрали і зробили екскурсійну виставку.

Оновили маршрути: після карантину відновили екскурсії Уманським підземеллям

Всередині, у підземеллі, влітку та взимку температура однакова – 12 градусів, зазначив Євген Гуменюк. Тому окрім масок, каже, радить гостям одягати ще й верхній одяг. Опісля проводить відвідувачів лабіринтами катакомб.

Оновили маршрути: після карантину відновили екскурсії Уманським підземеллям

Подбали тут і про вибагливих туристів, і про любителів містики, розповідає Євген Гуменюк. Келії та робочі зони працівники заповідника облаштували відповідним антуражем. А нині ще й додали театралізовані елементи екскурсій.

Оновили маршрути: після карантину відновили екскурсії Уманським підземеллям

Екскурсовод Євген Гуменюк розповів, що у підземеллі можна побачити сліди різних епох: у склепі для монахів – чани для квашеної капусти, побудовані два століття потому радянськими солдатами. Директор заповідника Владислав Давидюк зазначив, що частина підземелля ще недосліджена. Вона йде вглиб під центральну вулицю Умані. Ймовірно там з’єднується з іншими тунелями.

Зі слів директора заповідника, монастир планують відновити.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору