“Після 70 можу більше”: легендарний черкаський тренер про бодібілдинг, шкідливі звички та сексуальність (фото, відео)

25 лютого 2020, 20:03

Олександр Алексенко у свої 72 роки не лише продовжує тренувати та виховувати чемпіонів. Він 5-кратний чемпіон СРСР та 20-кратний чемпіон України з фітнесу. Легенда українського бодібілдингу може похвалитися не лише своїми вихованцями, а й ідеальним тілом, яке декілька разів на тиждень тренує з максимальними навантаженнями. З нього беруть приклад молоді спортсмени, ним захоплюються жінки, йому тихо заздрять колеги… Олександр Васильович відверто розповів про мотивацію, тренерські таємниці та рецепти перемоги.

фото: Про все

Журналістка “Про все” Аліна Євич наживо дізнавалася у легендарного тренера про секрети його успіху та потренувалася під його наглядом в одному з черкаських спортзалів. 

“Мотивація різна. У когось - красиве і гнучке тіло,
а в когось - повернення “колишніх”...”

фото з особистого архіву Олександра Алексенка

Олександр Васильович підводить мене до бігової доріжки і паралельно встигає консультувати іще двох дівчат. 

- Я тобі даю програму найлегшу, дітей більше навантажую, - коментує тренер, коли я стаю на доріжку і він вмикає режим “ходіння”. - Ти якраз тренуєшся поряд із фотографіями чемпіонів, яких я зробив, тому не сачкуй.

На фото дійсно вражаючі жінки та чоловіки. Атлетичні фігури, демонстративні пози з напруженими м’язами та блискуча шкіра на фото - все, як у олімпійців. Видно, що своїми вихованцями тренер пишається - час від часу переводить погляд на світлини і деякі роздивляється. 

- Як Ви заохочуєте спортсменів до кращих результатів?

- Я мотивую дітей і дорослих тим, що вони повинні бути найкращими. Спочатку в залі, потім у місті, потім - в області, а потім підвищую рівень до України і світу. Так я виховав 60-х чемпіонів, - розповідає тренер. - Для людей, які хочуть схуднути або займаються для самого себе, мотивація уже визначається метою, з якою вони приходять до мене. Інколи це красиве і гнучке тіло, інколи - повернення "колишніх" форм або заздрісливі погляди.

Алексенко збільшує швидкість на біговій доріжці, а потім зазначає, що зараз я лише розминаюсь перед основним тренуванням. Я розумію: на сьогодні моя ціль - вижити. 

Під час вправи помічаю: у двох метрах від землі або й більше прикріплена фотографія тренера Алексенка - напівроздягненого, з голим торсом та напруженими м'язами на руках. Хлопці, які тренуються в залі, розповідають, що це фото - мотивація для спортсменів, коли у тих відпадає бажання підтягуватися - дивишся на світлину, стає за себе соромно і з’являються сили. 

фото з особистого архіву Олександра Алексенка

- Ви самолюб?

- Звісно. Я люблю дивитися на своє тіло. І це правильно, бо завдяки тренуванням і праці над ним, я гарний. Коли приходжу на пляж купатися, то роздягаюся і відчуваю, як на мене усі дивляться. І я розумію чого - бо є на що, завдяки роботі над собою, - розповідає тренер і напружує м'язи на руках. - Звісно, я демонструю м'язи навіть коли плаваю у воді. Так само і спортсмени - вони люблять себе та своє тіло через те, що немає недоліків у формах. Все підтягнуте, гарне, нічого не обвисає. Це об'єктивно гарно, то чому нам не любити своє відображення? 

“Сідаю зверху на дівчат і “катаюся”

фото з особистого архіву Олександра Алексенка

Доки стаю на брус, тренер вражено зітхає - йому, мабуть, не доводилося дівчат вчити ставати на цей спортивний інвентар із нуля. У кінці він уже допомагає і руками, і словами - інколи трапляються різкі. 

- Які нестандартні методи тренування ви практикуєте?

- Інколи я сідаю верхи на дівчат і хлопців під час виконання ними вправи на гомілкові м’язи. Вони повинні піднятися навшпиньки, а я зверху "катаюсь". Коли займаються на перекладинах, то інколи я змушую своїх підопічних або просто висіти, або ще й у такому положенні виконувати різні рухи на інші м'язи.Спорт - це взагалі ціла наука, як і кожен м’яз. Наприклад, правильному присіданню жінкам потрібно взагалі навчатися з тренером, бо не кожен може зробити цю вправу правильно. Головне - мати фантазію і розуміти, як функціонує людське тіло з усіма його особливостями. - Яка існує програма для людей літнього віку, яких ви тренуєте?

- Жодних спеціальних вправ немає. Починаємо з меншої кількості загальних, але якщо я бачу, що людина у хорошій формі і витримує звичайне навантаження - треную так, як і молодих. Моя підопічна зараз, якій 56 років, жме ногами 150 разів. Таких результатів немає навіть серед молодих. 

Після погляду на жінку, яка дійсно без жодних зусиль під наглядом тренера виконує вправу, стає соромно, але сили не з’являються. 

Про схуднення та основні вправи для результату

фото з особистого архіву Олександра Алексенка

Олександр Васильович зазначає, що його підопічні вигравали змагання та ставали чемпіонами вже й після 40 років. Якихось конкретних вимог за фізичними характеристиками  до людей, яких тренуватиме, не має. Причина в тому, що з одного погляду він може зрозуміти, є в людини спортивний потенціал, чи ж тренування будуть лише "для себе". Проте наголошує: одного потенціалу мало - потрібно мати ще й бажання досягати результатів.

- Якими правилами потрібно керуватися, щоб тримати себе у формі або худнути?

- Найважливіше правило - це не набирати наново ті калорії, яких під час тренування ви позбулися. Наприклад, за проведений у залі час вам вдалося позбутися 1000 кілокалорій - вдома ж їсте на 700-800. По факту зменшилась вага на 200 кк. Потрібно так накопичувати, тоді буде результат, - відповідає Алексенко, рахуючи замість мене піднімання тіла.

- Яке значення має раціон у програмі тренувань та в досягненні результату?

- Половина бажаного результату - 50% - це харчування. Ми тренуємося у відповідності до правил виконання вправ, їсти повинні так само. Самому планувати собі якийсь раціон немає сенсу, спираючись на інформацію в інтернеті.  Харчування повинен прописувати тренер, який знає ваше тіло та ваші норми.

- А які вправи порекомендуєте людям, які просто хочуть тримати себе у формі?

- Абсолютно всі. Але навантаження та кількість підходів варто зменшувати у 10 разів. Лише присідати або качати прес не допоможе, потрібно всі м'язи задіювати під час тренування.

Про шкідливі звички, секс і… улюблені вправи

фото з особистого архіву Олександра Алексенка

Олександр Васильович веде мене до останнього тренажера. Тут я радію - відвідувала університетський спортивний зал, тому вмію “качати” ноги. Тренер стверджує, що не вмію. Як тільки сідаю в тренажер і притискаю ступні до поверхні, то Олександр Алексенко виправляє положення моїх ніг. Точніше було б сказати, що ставить абсолютно в інше положення. 

- Заняття з таким суворим тренером, як ви, лікує?

- Звісно. У мене, наприклад, тренувалися жінки, які не могли завагітніти - лікарі підтверджували, що вони бездітні. Дами приходили в зал, я їх навантажував вправами на максимум для того, щоб кров приливала до тазу і їх сідниці заокруглювалися. Через декілька місяців таких тренувань мені жінки приносили подарунки. Коли питав, чим заслужив, розповідали, що після кількох років невдалих спроб їм вдалося завагітніти. Все через те, що кров приливала до тазу, а це позитивно впливає на статеву та репродуктивну систему. Це один із прикладів того, як лікує спорт.

фото з особистого архіву Олександра Алексенка

- Чи можна палити, вживати алкоголь і займатися спортом?

- Можна. Якщо ви не професійний спортсмен і не хочете досягти чемпіонських лаврів, звісно. Проте, якщо ж це тренування просто "для себе" - ви не обмежені ні в курінні, ні в алкоголі. Головне - це тренування. Воно, можна сказати, "збалансовує" ці процеси. Скажу більше: я, тренер, дозволяю собі трошки алкоголю після роботи. Упродовж дня на мене дихають багато людей, різні віруси та бактерії залишаються на тренувальних інструментах. Я приходжу додому - і “знешкоджую” їх.

- Секс у 70 років - міф чи реальність?

- Звісно, що реальність. У 70 років можна робити все, що робить молодь, і навіть більше. Головне - це систематичне тренування. Чим більше ви навантажуєте тіло - тим краще себе почуваєте. Я незадовільного самопочуття не відчуваю. Знаєте, чому? Бо тренуюсь.Ми просимо показати його улюблену вправу на камеру. Утім Алексенко каже, що сьогодні вже тренувався і пропонує подивитися його вміння та результати на сторінці в “Instagram”, яку він веде самостійно.

- Я не тренуюся у залах, де викладаю. Бо не можу спокійно зробити хоч одну вправу - постійно мене про щось питають, радяться - одним словом , відволікають, - сміється пан Олександр. - Ви зайдіть на мою  сторінку в соцмережі, я там красиво демонструю всі вправи та своє тіло.

фото з особистого архіву Олександра Алексенка

З усіх порад тренер Олександр Алексенко виділяє одну та найголовнішу - систематичне тренування. Він зазначає, що тримати у тонусі м’язи необхідно не лише для того, аби мати гарну зовнішність або велику силу - спорт може “врівноважити” всі процеси у вашому організмі, що гарантує краще самопочуття.

Підготували Аліна Євич та Олександр Носенко

Поділитись

Коментарі

Вгору