Директор КП “Міський водоканал” Сергій Кузнєцов дав розширений коментар у відповідь на дискусії, котрі днями розгорнулись у соціальних мережах щодо тарифів на водопостачання в Золотоноші.
Місцеві жителі обурювалися надто високими тарифами, які, на думку золотонісців, одні з найвищих в країні.
За словами Сергія Кузнєцова, у 2013 році рішенням міськвиконкому тариф на водопостачання для населення був затверджений у розмірі 7,00 грн. за 1 кубічний метр води, інформує Золотоноша.
Вода для Золотоноші добувається і подається із свердловин Домантівського водозабору і біжить по водогонах, прокладених ще 40 років тому, які перебувають в аварійному стані і постійно потребують ремонту. Через значну віддаленість водозабору (13 км від міста) і чималу довжину водогону (42 км), підприємство витрачає значні кошти на сплату за електроенергію, яка у структурі тарифу займає 30% від його загальної суми.
За кошти підприємства було ліквідовано свердловину по вул. Шепелівській та приєднано споживачів даного мікрорайону до централізованого водопостачання, а також – модернізовано свердловину по вул. Пирогова. Це дозволило значно скоротити кількість спожитої електроенергії та витрати на обслуговування згаданих свердловин і дало змогу стримувати підвищення тарифу до середини 2014 року.
Через чергове зростання вартості енергоносіїв на 20% (з 1,0324 до 1,2335 грн./за кВт/год) та майже на 100% вартості матеріалів, паливно-мастильних матеріалів та обладнання, рівень відшкодування фактичної собівартості надання послуг знизився до 80%.
“Таким чином настав час, коли підприємству не вистачило коштів на те, аби своєчасно розрахуватись за електроенергію, необхідну для підйому і подачі води до резервуару чистої води у Золотоноші, – говорить директор “Водоканалу”. – Подальше зволікання з підвищенням тарифу могло призвести до припинення електропостачання на підприємство та виникнення надзвичайної ситуації у місті, яке могло б у такому разі залишитись без води”.
Зважаючи на складні обставини, керівництвом міста і підприємства було прийняте рішення про перегляд тарифу на послуги з водопостачання і доведення його до економічно обґрунтованого, тобто – 10 грн. 15 коп. за 1 кубічний метр.
“Хочу особливо зазначити то факт, що підвищення тарифів в жодній мірі не відобразилося на заробітній платі працівників підприємства, хоча згідно з чинним законодавством, зарплата повинна бути розрахована у відповідності до діючих соціальних гарантій”, – наголошує Кузнєцов.
Не зважаючи на загальнодержавне зростання мінімальної зарплати, на підприємстві вона не змінюється вже протягом 3-х останніх років і на 37% нижча від загальногалузевої по Україні.
“Таким чином, розмови про чергове підвищення зарплат на КП “Міський водоканал” є необґрунтованим та безпідставним наклепом”, – відповідає чиновник на обурення місцевих інтернет-користувачів.
Також директор додає, що керівництво підприємства постійно робить усе можливе для того, аби хоч якось стримувати подальше підвищення тарифу на водопостачання і зменшення оплати за енергоносії.\
Є ще ряд складових, які впливають на тариф з водопостачання і пояснюють, чому він у різних населених пунктах – різний. Міста, які беруть воду з Дніпра (фахівці називають це “з поверхні”), з глибини до 20 м (Київ, Кіровоград, Черкаси та ін.) не платять податок за користування надрами.
Керівник комунальників згадав і те, що за результатами аналізів, проведених обласними спеціалістами, золотоніська вода – одна з найкращих і поступається своїми якостями лише полтавській.
“Наша вода не хлорується, а проходить обробку за унікальною технологією на дороговартісному обладнанні, тому вона смачна і не шкідлива для здоров’я. Батьки, діти яких навчаються, наприклад, у Черкасах, навіть возять їм у гуртожитки золотоніську воду, бо місцева відгонить хлоркою, – додає він. – Щодо брудної води із жовтим відтінком, яка, начебто, тече з крану в одній з квартир багатоповерхівки на вул. Баха (фото було опубліковане на сторінці спільноти Золотоноша”), то зрозуміло, що таке буває тільки після ремонту водогону і продовжується недовго.
Редакція ж “Золотоноші” отримала в розпорядження порівняльну таблицю цін на воду по районам Черкащини, даючи змогу читачам самотужки порівняти та проаналізувати слова очільника “Водоканалу”:
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram