Підтримка охорони здоров’я та соцзахист: депутати розглянули низку змін до головного кошторису області

08 вересня 2023, 22:47

Зміни до бюджету області погодили депутати під час засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів. Про це повідомив голова обласної ради Анатолій Підгорний.

Вони, зокрема, стосуються спрямування 45 млн грн субвенції з державного бюджету на будівництво Центру Екстренки. Для реалізації цього проєкту необхідне ще співфінансування з обласного бюджету, тож загалом виділяється ще 9 млн грн з головного кошторису Черкащини на цю ціль.

Щодо змін у сфері соціального захисту населення, то 40 млн грн субвенції держбюджету виділяється на компенсацію за житло для певних категорій осіб, які брали участь у бойових діях та членів їх сімей що потребують покращення житлових умов:

- 1,9 млн грн - для осіб з інвалідністю І та ІІ групи, яка настала внаслідок  поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, одержаних під час участі в бойових діях для захисту України;

- 996 тис. грн - для сімей учасників бойових дій на території інших держав та осіб з інвалідністю з-поміж учасників бойових дій на території інших держав;

- 37 млн грн - для ВПО, які захищали незалежність України, брали участь у бойових діях та визнані особами з інвалідністю ІІІ групи внаслідок війни.

Такі субвенції розподілені за поданнями місцевих органів влади, враховуючи ту кількість осіб, яка перебуває в черзі на придбання житла і претендує на отримання грошової компенсації.

Ще 200 тис. грн спрямовується на компенсації для уманчан, що постраждали після ворожого обстрілу багатоповерхівки. Зокрема, важкопораненим та родинам загиблих.

Також перерозподіляється понад 5 млн грн бюджетам територіальних громад для виплати компенсацій сім’ям загиблих захисників у розрахунку 50 тис. грн на особу.

Погоджена й низка змін у сфері освіти.Йдеться про спрямування коштів на облаштування класу безпеки у Михайлівській спеціалізованій школі й придбання обладнання для лінгафонного кабінету Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу.

За інформацією пресслужби Черкаської облради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору