Підсумки АТО на сході за 15 липня

16 липня 2014, 09:43

За підсумками 15 липня.

З невтішного:

1. Успіхі сил АТО, яким ми раділи відразу після закінчення «пермир’я», змінилися на якусь «позиційну війну».

Головна причина у тому, що, рятуючи своїх терористів на Донбасі від повного розгрому, Москва йде на всі мислимі й немислимі міжнародні злочини. Це й закидання в Україну важких озброєнь (тепер вже все частіше – разом з екіпажами й бойовими розрахунками), і пряма вогнева підтримка бойовиків з території РФ – по позиціях наших прикордонників і Збройних сил.

Я не знаю, чому ми вперто соромимося назвати речі своїми іменами і на офіційному рівні констатувати, що йде війна Росії проти України. Адже доходить до абсурду.

Ось сьогодні в РНБО загадали ребус. По м.Сніжне Донецької області нанесено авіаудар. Наша авіація в повітря не піднімалася. Спеціалісти в штабі АТО стверджують, що ніякої авіації у терористів бути не може апріорі. Питання: хто б міг нанести цей удар? В РНБО винайшли термін «невідомий літак». То чий літак це може бути – якщо ні сили АТО, ні бойовики, то чи багато варіантів? Між тим, загинуло 11 мирних жителів…

Поки ми не назвемо чорне чорним, а війну війною цей театр абсурду продовжуватиметься.

2. З тієї ж серії. Продовжуються танці навколо поставки Францією Путіну гелікоптероносіїв «Містраль». Позиція Парижа: адже ж у України з Росією все гаразд, прекрасна маркізо, чого ж нам відмовлятися від контракту?

Сенс у тому, що в Україну Захід не може поставляти зброю, оскільки це заборонено кодексами поведінки експортерів – мовби, це зона конфлікту, зброю сюди продавати не можна. А Росія, яка почала й веде цю війну, з точки зору міжнародного права до цього конфлікту не має жодного стосунку!

Якщо ми примусимо міжнародне співтовариство визнати, що Росія веде проти України війну – питання заборони поставок цивілізованими країнами до РФ продукції подвійного призначення вирішиться само собою. Хто продасть Путіну хоча б патронну гільзу – злочинець.

3. У російських містах місцеві влади вже відкрито проводять церемонії відправки «добровольців», так само відкрито відбувається вербування військкоматами за непогані гроші, на війну в Україну. Сьогодні така церемонія пройшла у Самарі.

Я дуже сподіваюся, що всі найманці, яким аплодували сьогодні російські виродки у Самарі, до єдиного повернуться додому. У гарних цинкових обгортках. Нехай і не зовсім у комплекті.

З доброго:

МЗС сьогодні заявив: українська сторона розраховує, що завтра Рада Європи прийме рішення про введення чергового етапу санкцій проти РФ.

Відверто кажучи, надії на це не так багато. Але наші джерела в дипломатичних колах свідчать: буквально за останній тиждень риторика багатьох європейських дипломатів змінилася на користь України. Сподіваюсь, завтра ми все ж зможемо сказати Європі «дякуємо» від щирого серця.

2. Четверо членів екіпажу збитого вчора Ан-26 сил АТО вже врятовані. Триматимемо кулаки, щоб і з останніми хлопцями все було добре – зокрема з тими, хто потрапив у полон.

Сьогодні російські ЗМІ показали відео допиту одного з наших хлопців. «Я дав присягу і роблю те, після чого мені сумління дасть змогу жити», - сказав він.

Я не знаю, навіщо тупоголові російські пропагандисти стали демонструвати це відео. Вони хотіли показати, що «військовці української армії пройшли промивку мізків київською пропагандою». А показали героя й патріота, що залишається вірним присязі. Україно, нехай тобі заздрять усі на цій планеті – за таких твоїх синів.

3. Канцлер Германії А.Меркель взялася переконувати, що її «неправильно зрозуміли» з приводу підтримки прямих перемовин з терористами. Мовби, я такого не казала, і взагалі, невинна я.

Люблю демократичні країни. Українці трохи потролили Ангелу Хорстівну у фейсбуці з брендовою фразою «Danke, Frau Ribbentrop», і відразу реакція.

Коли б за словами Меркель настали дії, і відмова від лобістських симпатій Путіну – ціни б їй не було. А то ж і насправді повне враження, що пані канцлер націлилася у персональні пенсіонери «Газпрому».

До слова, як і президент Франції, якого за продаж «Містралей» у соцмережах тролили сьогодні. І по заслузі.

Про це повідомив координатор групи “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук у Facebook.

Поділитись

Коментарі

Вгору