Підозрюваних у викраденні та вбивстві журналіста залишили під вартою

10 липня 2018, 19:44
Підозрюваних у викраденні та вбивстві журналіста залишили під вартою

Фото: Про все

Сьогодні в Соснівському районному суді відбулося чергове судове засідання по справі вбивства корсунського журналіста Василя Сергієнка. На засіданні розглядалося питання тримання під вартою підозрюваних та питання повернення на доопрацювання обвинувального акта.

Нагадаємо, нещодавно справа про вбивство журналіста знову повернулася до Черкас. Минулого засідання суд дозволив підозрюваним перебувати поза межами обмежувальної огорожі, що обурило потерпілих та присутніх на засіданні слухачів. Зі слів вдови загиблого Валентини Сергієнко, таке суддівське рішення стало неприємним фактом.

Підозрюваних у викраденні та вбивстві журналіста залишили під вартою

Фото: Про все

- Я розумію, що за європейськими нормами, таке рішення є можливо й прийнятним. Але, якщо зважати на те, що ці люди (підозрювані – ред.) підозрюються в такому страшному злочині – катуванні і вбивстві людини, то мені це абсолютно незрозуміло. Коли їх перевели в зал, я боялася за своє життя та здоров’я і мені було надзвичайно важко перебувати з ними в безпосередній близькості, - повідомила пані Валентина.

Перед початком судового засідання адвокат підозрюваного Мельника Олександр Шадрін, відомий захистом одіозного антимайданівця «Топаза» та Нелі Штепи, звинуваченої в сепаратизмі, пояснив підстави свого клопотання про переведення затриманих до зали суду.

- Затримані перебували в умовах, які принижують гідність особи, а саме те, що в скляній «кабіні», де перебували підозрювані, майже немає звуку і вони не чують, що відбувається на засіданні. Такі умови є принизливими для людини, - повідомив адвокат.

Підозрюваних у викраденні та вбивстві журналіста залишили під вартою

Фото: Про все

На початку засідання сторона обвинувачення заявила клопотання про продовження затриманим строків тримання під вартою без можливості внесення застави. У відповідь на це, захисники підозрюваних заявили, що затриманих необхідно звільнити з під варти, оскільки вони згідно Закону "Савченко" відсиділи під вартою більше третини можливого строку, який передбачений законодавством.

Окрім того, адвокат звернув увагу суду на незаконність вручення обвинувального акту затриманим, зауваживши, що на його думку, він є неповним та не відповідає нормам чинного законодавства.

В ході засідання підозрювані повідомили, що при затриманні правоохоронцями, останні катували їх та вимагали визнати свою провину. Зокрема підозрюваний Горбенко повідомив, що слідчі вимагали в нього дати покази проти Мельника, тим самим визнавши його організатором злочину.

Сам Мельник назвав своє затримання – свавіллям.

-  Щоразу, коли збігають мої строки тримання під вартою, прокурори вчиняють свавілля та клопочуть про продовження мого затримання. Я вважаю ці дії незаконними, - заявив обвинувачений.

Вислухавши кожну зі сторін процесу,  суд видалився до нарадчої кімнати, де більше двох годин ухвалював своє рішення. В цей час до будівлі суду прибули близько 50 активістів,  котрі були готові до блокування приміщення суду у разі звільнення підозрюваних з-під варти.

Повернувшись з нарадчої кімнати судді оголосили рішення залишити підозрюваних під вартою ще на два місяці. Окрім того,  судді повернули до прокуратури обвинувальний акт на доопрацювання.

Зі слів заступниці відділу прокуратури Черкаської області Вікторії Дідич останнє збираються оскаржувати в апеляційному порядку, оскільки вважають, що вказані акти були складені правильно та з урахуванням чинного законодавства. Проте, пані Вікторія зазначила, що поки не буде вирішене це питання, наступне судове засідання у цій справі не може відбутися.

- Допоки обвинувальний акт не буде знову долучено до справи, не може бути призначено судове засідання. Ми збираємося уважно вивчити рішення суду з цього приводу та в разі чого будемо оскаржувати його в апеляційній інстанції, - повідомила представниця прокуратури.

В підсумку, зважаючи на всі згадані суддівські перипетії, до логічного завершення цієї резонансної ще дуже далеко.

Вгору