У Києві у лікарні "Охматдит" помер 15-річний хлопчик з Броварів, який захворів на лептоспіроз після купання у ставку в Корсунь-Шевченківсьому, пише видання «Трибуна Бровари».
Трагедія сталася 17 липня. До того, 30 червня, хлопець покупався в одному зі ставків Корсунь-Шевченківського району. Менш ніж за два тижні у підлітка з'явилися перші ознаки хвороби. Спочатку підлітка лікували амбулаторно, пізніше - в інфекційній лікарні, а згодом - його транспортували до спеціалізованої дитячої лікарні "Охматдит" у Києві. Дитина була настільки тяжка, що в неї відмовляли ноги. Врятувати хлопця не вдалося.
Як передається хвороба. Джерелами збудників лептоспірозу є інфіковані тварини - переважно дрібні ссавці (мишоподібні і водоплавні гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці). Захворювання від людини до людини не передається, зазначають у Центрі громадського здоров'я МОЗ України.
Збудник потрапляє у воду з сечею інфікованих тварин (найчастіше - гризунів). Захворіти на лептоспіроз можна під час купання, риболовлі у заражених водоймах, розробленні риби, сінокосі на зволожених територіях, під час догляду за хворими та інфікованими тваринами тощо.
У тіло людини збудник лептоспірозу потрапляє: через тріщини, порізи, рани на шкірі, через слизові (очі, ніс, рот), також можливо після вживання інфікованої їжі та води. Людина може захворіти від двох днів до чотирьох тижнів після зараження.
Симптоми лептоспірозу. Ознаки хвороби варіюються від легких (головний біль, лихоманка, болі в м'язах, почервоніння очей, діарея, висип) до серйозних (ураження нирок, печінки, менінгіт). І навіть летальних (в разі несвоєчасного звернення по медичну допомогу та лікування).
Лептоспіроз часто складно діагностувати, оскільки симптоми схожі на прояви інших захворювань. У разі підозри на лептоспіроз потрібно терміново звернутися до лікарів, а лікування необхідно почати якомога раніше.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram