Під звуки балету та зі штовханиною: як у Черкасах програму розвитку приймали (фото)

13 лютого 2017, 15:13

Сьогодні під час сесії Черкаської міськради депутати більшістю голосів затвердили Програму соціально-економічного і культурного розвитку міста Черкаси на 2017 – 2019 роки.  Водночас представники громадськості, які прийшли на сесію, виступили проти прийняття Програми.

Зокрема, активістка Вікторія Феофілова наголосила на незаконності прийняття програми. За її словами, те, в який спосіб відбувається прийняття Програми, порушує Закон про порядок формування таких програм, закон про інформацію (бо опублікований проект 31 січня) і регламент в останній редакції (який передбачає, що програма розробляється щороку, а не один раз на три роки).

- Шановні депутати не голосуйте за ПСЕР. Це голосування буде таке ж протизаконне, як і попереднє - за відміну допорогових закупівель по Прозорро. І воно також буде відмінено через суд, - звернулась активістка до депутатів.

Її позицію також підтримали член виконкому Іван Кієнко та громадський діяч Сергій Гончар. Депутат Черкаської міськради Микола Фомич взагалі запропонував зняти питання Програми соціально-економічного розвитку з голосування.

Їм опонував міський голова Анатолій Бондаренко, який зауважив, що у випадку неприйняття ПСЕР та затягування термінів з її розглядом, бюджетники залишаться без відповідних надходжень і міська рада не зможе розпочати реалізацію запланованих проектів.

Власний погляд на ситуацію озвучив депутат міськради Руслан Зоря. Він зазначив, що ПСЕР необхідно підтримати, а громадські активісти, які перебувають на сесії, ним особисто не сприймаються як вся громадськість.

- Хто така ця громадськість? Для мене громадськість - це ті хто голосував на моєму окрузі. Це 15 тисяч чоловік. Я відстоюю їх інтереси. Не повинно 100 осіб шантажувати місто, - зазначив Руслан Зоря.

Однак на голосування все ж було поставлено пропозицію депутата Миколи Фомича про зняття питання ПСЕР із розгляду, проте вона не була підтримана депутатами.

Після цього секретар міської ради Олександр Радуцький виніс на розгляд сесії питання про затвердження порядку денного.

У цей же час на знак протесту присутні на сесії активісти увімкнули звукопідсилювач із записом композиції з балету «Лебедине озеро» та почали блокувати трибуну.

Однак, незважаючи на це, питання було проголосоване 37 голосами. Одразу  після голосування виникла штовханина біля трибуни, з якої намагалася спуститись начальник департаменту економіки ЧМР Ірина Удод.

Після того, як штовханина припинилася, сесія продовжилась -  було прийнято рішення, щоб депутати голосували за ПСЕР і бюджет розвитку власними підписами за списком.

Тож під музичне супроводження та суперечки в залі Програму соціально-економічного розвитку підтримали  32 депутати, а за бюджет розвитку проголосувало 24 народних обранця.

Після цього міський голова оголосив перерву в засіданні на півтори години.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору