“Персонал ходить у скафандрах, а хтось питає про душ”: у Черкасах медики відреагували на обурення пацієнта

01 лютого 2022, 22:28

У мережі Facebook черкасець Ян Ткаченко обурився умовами в міській інфекційній лікарні. В закладі нібито немає гарячої води, в палатах спека, а на ліжку може вміститись лише одна людина.

«Хочу звернути увагу на Черкаську інфекційну лікарню за адресою Самійла кішки, 210. Відділення, де лікують хворих на COVID-19. Гаряча вода – відсутня. Душ – відсутній. Туалет – на всі відділення один. У палаті спекотно. Ліжка настільки вузькі, що там може спати лише одна людина»,  - написав Ткаченко.

Під дописом й інші люди зауважили, що лікуватися їм було некомфортно.

Директорка КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» Світлана Волгіна визнає, що деякі проблеми й справді існують.

- Відділення забезпечене гарячою водою постійно, - коментує Волгіна. – З приводу тепла справді – температура може бути вищою, ніж хотілося б пацієнту. Просто вона розрахована на дитяче відділення. У деяких палатах є окремий душ і туалет, а в деяких немає. Але є окремі рукомийники. Туалет є в коридорі. Ліжка вже давно замінені і всі вони сучасного зразка. На них дійсно одна людина може вміститись. Але є й такі, де може лежати мама з дитиною. Звичайно, є недоліки. Наприклад, могло бути навантаження на зміну й могли пропустити провітрювання. Зазвичай, палати провітрюються молодшим персоналом два рази на день.

Волгіна зауважує, що пацієнтам не варто ставитись до лікарні, як до санаторію. Для кожного хворого медики не можуть забезпечити окремий душ і туалет.

Директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР Всеволода Кульчиковського закиди з боку пацієнта здивували.

- Людям, які лежать у «ковідному» відділенні, рухатися забороняється, - каже Кульчиковський. – Мови про душ взагалі не йде. Той, хто питає про нього, явно не повинен лежати в цьому відділенні. Там лежать люди, в яких при найменших фізичних зусиллях різко падає сатурація і вони в один момент можуть стати «критичними». Персонал ходить у скафандрах, а хтось питає про душ.

Насамперед, у відділенні мають рятувати життя, пояснює медик. Коли приміщення інфекційної лікарні ремонтувалося, євроремонт не передбачався.

Підготував Сергій Радченко

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору