Перший виїзд після трагедії в Києві: лікарі Охматдиту провели обстеження для дітей на Катеринопільщині

29 липня 2024, 16:23

Лікарі Національної дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ України "Охматдит" продовжують проводити комплексні виїзні обстеження для дітей з різних регіонів України. Уперше після ракетного удару, якого завдали росіяни по закладу 8 липня, лікарі приїхали до селища Катеринопіль на Черкащині.

Такі огляди фахівці Охматдиту проводять з 2022 року в межах проєкту "Скарбничка здоров’я", який реалізується у партнерстві з Благодійним фондом “МХП-Громаді”.

Від початку повномасштабного вторгнення це вже четвертий візит лікарів на Черкащину. Торік фахівці двічі приїздили на Канівщину, цьогоріч - у Черкаси та на Катеринопільщину.

- Я дуже шаную співпрацю з Охматдитом і те, що ми можемо надати таку допомогу нашим дітям, мене надихає та рухає вперед. Ці фахівці - одні з найкращих в Україні. Пріоритет під час оглядів надаємо дітям військових, проте прийти на них можуть всі охочі, приїздять люди також з інших районів, які розташовані поряд. Я вважаю, що сьогодні, коли діти перебувають у стресі через війну, опікуватися їхнім здоров’ям - одне з першочергових завдань, - зазначив директор ТОВ “НВФ “Урожай” ПрАТ МХП Олександр Воскобойнік.

Нагадаємо, фонд “МХП-Громаді” придбав сучасний аналізатор для швидкого визначення результатів аналізу крові, аби пришвидшити цей процес: за 15 хвилин такий прилад робить аналіз за 24-ма показниками.

Завідувачка педіатричного відділення КДП НДСЛ "Охматдит" Ольга Медведєва розповідає, що у 2022 році колектив лікарні створив виїзну бригаду зі спеціалістів всіх педіатричних напрямків, аби дослідити вплив повномасштабної війни на дітей у різних регіонах країни.

Олександр Воскобойнік і Ольга Медведєва

- Ми розуміли, що в країні дуже тяжка ситуація з наданням медичної допомоги, тому що деякі області були окуповані. Люди були розгублені, ніхто не знав, як будуть працювати місцеві лікарні. Тому ми започаткували такий проєкт, щоб зберегти здоров’я дітей в умовах військової агресії. І за місяць після деокупації Київської області вже почали робити такі виїзди. Там, де діти перебували в окупації, ми бачили дуже різкі зміни у стані й фізичного, й психоемоційного здоров’я. Проте ми хотіли дізнатися й стан дітей, які не були в окупації й тому почали їздити далі - у Чернігівську, Черкаську, Вінницьку, Житомирську та Дніпропетровську області. Ми зрозуміли, що діти у всіх регіонах переносять великий стрес, також є багато переселенців, для яких викликом є не лише війна, а й зміна свого місця проживання і соціуму. Нині спостерігаємо, що у дітей порушена фізична та соціальна активності, адже переважно вони навчаються онлайн, чують тривоги, ходять в укриття, де є велике скупчення людей, тому зростає кількість пульмонологічних та алергологічних захворювань. Також зростає кількість ендокринних патологій, - говорить Ольга Медведєва.

За її словами, Охматдит ні на день не припиняв роботу після російського удару по закладу. Виїзні обстеження також триватимуть надалі.

- Виїзд у Катеринопіль – перший, після трагедії 8 липня. Але ми продовжуємо працювати і це добре, адже тут на прийомі в лікаря-ендокринолога уже виявили хлопчика з дуже високим рівнем цукру. Його терміново госпіталізували в Черкаси, де у профільному відділенні дитині поставлять діагноз, - розповідає Ольга Медведєва. - Наша лікарня подовжує свою роботу, усі працівники згуртовані. Частина відділень вже повернулися в лікарню, частина - перейшла в інші заклади Києва. Ми працюємо, надаємо допомогу. Така біда згуртувала колектив і дає нам ще більше сили, щоб лікувати дітей. Це, напевно, і є наша відповідь ворогам. Тому наші виїзди ми не припиняємо і свої плани не змінюємо, адже розуміємо, що наше завдання - будувати здорове покоління України.

Загалом, за два дні на Катеринопільщині огляд у 15 фахівців Охматдиту пройшли близько 300 дітей. Вони мали змогу відвідати педіатра, гінеколога, алерголога, гастроентеролога, ендокринолога, ортопеда, ЛОРа, окуліста, психолога, невролога тощо.

- На жаль, під час обстежень зустрічаємо багато дітей з ожирінням, надлишковою вагою. Є чимало проблем зі щитоподібною залозою, також багато батьків звертаються через затримку росту дітей. Ми надаємо всі рекомендації для дообстеження, комусь розписуємо початкові плани лікування. Тому такі виїзди потрібні. Адже не всі батьки мають можливість поїхати з дитиною далеко на обстеження, також через війну хтось боїться їхати, наприклад, до Києва, - каже завідувачка відділення дитячої ендокринології КДП НДСЛ "Охматдит" Наталія Владімірова.

Світлана приїхала на огляд до Катеринополя із села Петраківка разом зі своїм восьмирічним онуком, який хворіє на епілепсію.

- Ми дуже задоволені лікарями та дякуємо їм. Прийти на це обстеження нам запропонував наш сімейний лікар. Добре, що є така можливість відвідати спеціалістів і не їхати для цього далеко, - каже пані Світлана.

Сергій з Єрок приїхав на огляд разом із чотирирічною донькою.

- Раніше в дитини були проблеми із серцем, тому огляди ми систематично проходимо. Вирішили приїхати й до спеціалістів з Охматдиту. Нам сказали, що дочка йде на поправку. Усе пройшло швидко, в чергах довго стояти не довелося. А після огляду в лікарів дитина пішла бавитися на батут, який тут встановили, також можна почастуватися солодкою ватою. Дякую лікарям, за те, що вони приїхали до нас і за організацію такого заходу, - говорить Сергій.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору