Серед захворюваності дорослого населення Черкащини саме хвороби системи кровообігу займають перше місце, їхня кількість серед інших недуг 31-35%.
Таку невтішну статистику у Всесвітній день серця озвучила в. о. генерального директора ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб» МОЗ України Наталія Видра.
"У структурі поширеності хвороб системи кровообігу на першому місці – гіпертонічна хвороба, на другому – ішемічна хвороба серця, на третьому – цереброваскулярна патологія, – розповіла фахівчиня. – Основні причини виникнення серцево-судинних захворювань - стреси та психологічне навантаження, тютюнопаління, нездорове та неправильне харчування, малорухомий спосіб життя, брак фізичної активності. Більшість дорослих не цікавляться своїм рівнем артеріального тиску, рівнем холестерину, цукру в крові, не вживають елементарних заходів щодо зміни свого способу життя, побутових звичок.
Найкращий спосіб суттєво знизити ризики виникнення серцево-судинних захворювань - профілактика. Це практикують у європейських країнах, відзначила головний лікар Черкаського обласного кардіоцентру Світлана Журба.
"Ми відзначаємо день серця, аби звернути увагу спільноти саме на необхідності профілактики хвороб серця, а також їхніх причин, – каже лікарка. – Адже ці хвороби - лідери за рівнем смертності та інвалідизації наших громадян. До прикладу візьмемо артеріальну гіпертензію, якою хворіють 33% осіб, віком від 18 до 65 років. Вона часто призводить до інших, більш складних захворювань. Адже у людей з підвищеним тиском у 3-3,5 разів частіше виникає ішемічна хвороба серця, стенокардія, інфаркти та інсульти. Саме тому важлива вчасна діагностика, лікування на сучасному технологічному рівні".
За інформацією пресслужби Черкаської ОВА
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram