Переселенець з Донецька перевіз у Черкаси унікальне хімічне виробництво

11 березня 2016, 10:42

Вони обрали Україну. Вона ж не поспішає відповісти їм взаємністю. Майже два роки тому підприємець Ілля Леоненко разом з батьком виїхав з Донецька до Черкас, покинувши власне унікальне хімічне виробництво. Урятувати вдалося лише частину обладнання. На нове місце переїхали й провідні фахівці підприємства. Мирна Україна зустріла бізнес-переселенців карною справою та іншими випробуваннями, інформує ЧСН.

Юлія Широкорудова відважилася на переїзд із Донецька до Черкас майже одразу. Переконали безсонні ночі, чисельні вибухи. Залишитися у рідному місті, означало б загинути.

Юлія одна з 25 провідних фахівців унікального хімічного підприємства евакуйованого із Донецька до Черкас. Хтось виїхав з родиною, комусь довелося розлучитися із близькими.

Починати довелося майже з нуля. З Донецька перевезли лише незначну кількість обладнання. Ілля Леоненко, директор хімічного підприємства, каже, люди, які переїхали в Україну, зробили вибір свого життя. Незважаючи на подекуди недостойне ставлення держави до бізнес-переселенців, вони залишаються патріотами.

Мирна Україна зустріла бізнес-переселенців карною справою та іншими випробуваннями. У 2015 році Іллі Леоненкові закидали фінансування тероризму. Регулярно упродовж року на завод приходили співробітники спецслужб і проводили допити, обшуки, розповідає підприємець. Такий тиск, за словами Іллі, чинився й на багатьох його колег у інших містах, бізнес-переселенців. Дехто не витримав і змушений був повернутися на окуповану територію. На сьогодні карну справу щодо Леоненка закрили.

База у Черкасах якнайкраще підійшла для облаштування хімічного виробництва. Тут завод перереєстрували як нове підприємство «ХІМІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ УКРАЇНА». Менше, ніж за рік частину приміщення знищеного черкаського заводу хімволокна відремонтували, устаткували. І сьогодні – це вже замкнений цикл сучасного хімічного виробництва. На складі – перші тони готової продукції для замовників в Україні та за кордоном.

Так Леоненки, батько та син, продовжують справу, розпочату ще у радянській Україні. 11 березня підприємство відзначить 25-ту річницю свого існування. Потрібні також і відповідні програми щодо роботи таких от переселених підприємств – реальні кредитні ставки та можливість промисловим підприємствам протягом трьох років запустити виробництво і мати пільговий період для виготовлення технічно-дозвільної документації.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору