Пенсії українцям перерахують: кому дадуть на 1000 грн більше

29 травня 2023, 08:52

В Україні з 1 липня перерахують пенсії тим, хто не отримав збільшення у березні. При цьому індексація у розмірі близько 1000 грн чекає на тих пенсіонерів, які на даний момент отримують пенсію у розмірі 5076 грн без урахування надбавок, пише Оbozrevatel з посиланням на Пенсійний фонд України.

Так, на збільшення можуть розраховувати ті українці, які отримують виплати за спеціальними законами. Йдеться про державних службовців, а також місцевих чиновників, учених, народних депутатів, чиновників усіх рівнів.

Зазначимо, збільшення передбачено законом про індексацію. Насамперед індексацію провели тим українцям, які вийшли на заслужений відпочинок за загальними правилами. Для економії окремим категоріям виплати перерахують лише з 1 липня.

Розмір збільшення буде для всіх індивідуальним. При перерахунку чистий розмір пенсії (без урахування всіх надбавок) збільшать на 19,7%. Цей відсоток отримали, додавши половину від торішнього рівня інфляції та половину від середнього за три роки зростання зарплат.

При цьому індексацію прожиткового мінімуму у 2023 році скасували через проблеми з бюджетом. Індексація мала відбутися у розмірі інфляції (тобто становити близько 26,6%).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Гість :

На жаль,держава дбає не про ту категорію громадян,яка дійсно потребує допомоги.Люди з інвалідністью отримують соціальну допомогу у розмірі 2093грн.,(в залежності від групи інвалідності ця сума варіює в сторону зменшення)часто не можуть влаштуватися на роботу офіційно(за станом здоров’я або небажанням роботодавця).Ця допомога не покриває навіть мізерний прожитковий мінімум!!!А підвищення для депутатів,держслужбовців і чиновників усіх рівнів.Абсурд.Якщо враховувати те,що величезна частка держслужбовців-це люди пенсійного віку,то несправедливість подвоюється-адже такій групі громадян зарплату теж постійно підвищують.

Василь :

А ліквідаторів 2ї кат за те що, немає інвалідності залишили з мінімальною с*ки

Вгору