Павук-оса цілком безпечний, – директор Черкаського зоопарку

19 серпня 2017, 22:43

Насправді павук-оса або аргіопа і раніше жив на Черкащині, тож сенсації в тому, що його помітив дехто з черкащан і виставив фото на своїй сторінці у "Фейсбук" немає. Та й боятися такого павука не варто. Про це розповів директор Черкаського зоопарку Євген Ван, пише "Прочерк".

– Та цей вид павука постійно у нас жив. У мене вже он скільки років перед одним вікном в зоопарку висить аргіопа. Це цілком безпечний павук. Коли ви восени ходите лісом і зачіпаєте велику павутину павука-хрестовика, то невже теж так панікуєте, як від аргіопи? Тобіж павук-оса так само безпечний. А люди поширюють небилиці та й усе. Насправді ж єдиний павук, що вважається отруйним і який живе в нашій зоні, то це тарантул. Він живе в норах, досить великий за розмірами. Але він також безпечний для людини, неагресивний. Бо я не думаю, що хтось з нормальних людей лізтиме пальцем у нірку до того павука. Єдина неприємна річ може бути, якщо людина має схильність до алергії і за збігом обставин її дійсно вкусить якийсь павук, то можливі погані наслідки в місці укусу. Але таким людям так само слід боятися укусів інших комах, – роз’яснив Євген Ван.

Фахівець наголосив, що чутки про небезпечних павуків схожі на чутки про небезпечних змій, які поширюють люди.

– Щоб ви розуміли, смертей від укусу гадюки в нас практично немає. Людині ще, пробачте, треба постаратися, щоб від укусу змії померти. До слова, єдиний представник павуків, який дійсно небезпечний – це каракурт, або чорна вдова. Та вони живуть значно південніше, зокрема, в Миколаївській, Херсонській, Одеській областях. Через нього за рік, дійсно, можуть реєструвати декілька смертей.

Разом з тим, Євген Ван не прогнозує появу нових видів тварин в нашій місцевості через глобальне потепління.

– Справа не так в потеплінні влітку, як у сніжній зимі. В нас зима може бути хоч і недовга, проте досить сніжна і морозна. Тижня морозу під тридцять достатньо, щоб поставити чітку межу поширення південних видів тварин, – зазначив фахівець.

Коментарі

Cocos сказав:

Короче пасаны не очкуйте! Всьо будет норм)

Вгору