Пацієнти черкаського онкодиспансеру більше не платять за кров із власної кишені

11 грудня 2019, 17:27

Із початком роботи "Черкаси-плазма" препарати крові для пацієнтів Черкаського обласного онкодиспансеру вперше стали безоплатними. Раніше пацієнтам доводилося самотужки шукати донорів – або серед незнайомих за певну винагороду, або серед знайомих. З недавнього часу всі пацієнти онкодиспансеру не витрачають час на пошуки донорів – отримують кров вчасно та безоплатно: препарати крові оплачені бюджетними коштами.

- Працівники підприємства «Черкаси-плазма» нині самостійно ведуть пошук донорів, перевіряють їх та формують базу постійних донорів. Це дуже важливо: препарати крові, які виготовляє "Черкаси-плазма" надходять за заявками лікувальних закладів безпосередньо для конкретних хворих, а лікарні потім розраховуються за поставлені препарати крові коштами з бюджету, - розповідає завідувачка обласним лікувально-діагностичний гематологічним центром Черкаського онкодиспансеру Олена Лук’янець. - Досить важливим як для лікарів, так і для пацієнтів, є створений щонайменше 7-денний запас крові, що унеможливлює відсутність препаратів крові у критичних випадках чи у вихідні дні. Тобто зараз не виникає потреби членам родини хворого займатись пошуком і вмовлянням донорів, як і не треба нікому платити за отримані вчасно і в необхідній кількості препарати крові, бо за них розраховується лікарня.

Олена Лук’янець акцентує увагу на безпеці препаратів крові. За її словами, раніше використовували застарілі методи перевірки крові на інфекції, які ґрунтувались на визначенні антитіл. Це не давало можливості виявити інфекції у тих донорів, які могли заразитися незадовго до здачі крові, адже антитіла утворюються через певні проміжки часу – від 2-х тижнів до 6 місяців.

Нині ж на підприємстві "Черкаси-плазма" перевірка крові здійснюється на основі виявлення ДНК вірусів, що дає можливість виявити навіть свіжу інфекцію ще до того, як в організмі виробляються антитіла. Це гарантує безпеку препаратів, виготовлених з донорської крові.

Крім того, в Черкаській області прийнята та поетапно реалізовується програма щодо   створення на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру центру трансплантації клітин кісткового мозку. Для організації його належної роботи необхідно використовувати компоненти крові, відібрані за сучасними технологіями. "Черкаси-плазма" має обладнання, яке дозволяє підготувати препарати для роботи центру трансплантації. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору