Патріарх Філарет освятив новоспоруджений іконостас на Черкащині (фото)

10 серпня 2016, 11:05

173

Святійший Патріарх Філарет на Черкащині очолив святкування 190-ліття Спасо-Преображенського храму села Лебедин.

6 серпня Святійший Патріарх Філарет здійснив архіпастирський візит на Черкащину та очолив святкування 190-ліття Спасо-Преображенського храму села Лебедин Шполянського району. Тут Святійший Владика освятив новоспоруджений іконостас та звершив Божественну літургію.

315 (1)

У Шполі Святійшого Патріарха Філарета зустріли митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, а також представники обласної влади Черкащини та керівники Шполянського району. Біля входу до храму Святійшого Владику зустріла численна громада Лебедина та багато вірян Черкащини, які прибули на Патріарше Богослужіння.

051

 

Після Богослужіння Святійший Патріарх Філарет нагородив медалями "За жертовність і любов до України" воїнів АТО. А також церковними орденами та грамотами нагороджено благодійників, які доклали найбільше зусиль до спорудження іконостасу та оновлення Спасо-Преображенського храму села Лебедин, серед них представники компанії LNZ Group: Дмитро Кравченко, Михайло Сідлецький.

- Ми сприймаємо ці нагороди не як особисті, а як нагороди групі компаній ЛНЗ – з центром, із серцем у нашому рідному селі Лебедин, - зазначив голова правління LNZ Group Михайло Сідлецький. - Розвиток Лебединської церкви, Лебединського насіннєвого заводу (колишньої цукроварні) та громади села завжди відбувались у тісній взаємодії і залежності. Навіть день народження церкви і заводу ми святкуємо в один день – 19 серпня. Цьогоріч виповнюється 190 років Лебединській церкві і 170 років Лебединському насіннєвому заводу. Тому, як кажуть "сам Бог велів" нам взяти під опіку нашу церкву, щоб вона предстала перед нами у такому оновленому та гарному стані, з головною окрасою – іконостастасом, в іконах якого відображено всю історію Лебединської церкви.

193

Спасо-Преображенський храм у Лебедині було оновлено цього року. Виконано цілий комплекс внутрішніх ремонтних робіт, зроблено зовнішню штукатурку будівлі та встановлено новий іконостас, який зробили для Лебединської церкви львівські митці.

- Великдень наша громада прагнула зустріти в цьому році по-особливому — в оновленому храмі, де всього за два з половиною тижня зуміли провести великий обсяг внутрішніх ремонтних робіт, — розповідає лебединський священик, отець Іван Келеман. — Перед цим ми силами громади зробили зовнішню штукатурку будівлі, а в грудні минулого року замовили новий іконостас, який встановили до свята Пасхи. Наша громада щиро вдячна нашим партнерам із Лебединського насіннєвого заводу, які суттєво допомогли реалізувати наш задум — надали матеріали для ремонту та оплатили новий іконостас. Все це вартувало приблизно 1 млн. 200 тис. грн.

186

Коментарі

Вгору