Паризький, чи сільський стиль? У Черкасах встановлюють нову огорожу по бульвару Шевченка

08 травня 2019, 18:19

Днями по бульвару Шевченка почали встановлювати нові парканчики. Дехто з містян почав обурюватися й писати, що паркан схожий на «сільську огорожу». Натомість директор департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради Артур Савін зауважив, що такий паркан більш економічний, міцніший та не закриватиме виду на клумби. 

- Від творців фонтану з дельфінчиками і жовто-ядучих клумб. Нова огорожа бульвару Шевченка. Ідеально поєднує в собі обидва запропоновані до обговорення стилі - Ретро і Модерн. Вочевидь від Модерну маємо залізні труби, а від Ретро - чудовий сільський стиль огорожі навколо городу. Дякуємо міській владі за нові чудові естетичні відчуття. Тепер щоденно на головній артерії міста, - представник Черкаської обласної організації КВУ Максим Михлик на своїй сторінці у Facebook.

За словами Артура Савіна,  новий паркан також допоможе стримувати автівки, які через перевищення швидкості виїжджають на бульвар. До того ж подібна огорожа розташована в Парижі.

- Департамент архітектури провів дослідження думки містян шляхом голосування на сторінці Мерії міста у Facebook. Результати голосування на фото. З них бачимо, що більшість підтримали модернові варіанти парканчиків №4, №5, №6. Після консультацій з виробниками та обрахунку вартості металоконструкцій обрали варіант №4. Слід також зазначити, що, на жаль, реальні пропозиції надійшли аж від двох організацій «Промолодь» та «ТЕМП», - написав Савін.

За його словами, паркани у стилі ретро та з «чайками» виготовляються шляхом лиття, мають меншу міцність та вищу вартість. Модернові ж є більш бюджетними та практичними.

- Це питання неодноразово виносилось на розгляд архітектурно-містобудівної ради, яка не запропонувала більш цікавих варіантів. Враховуючи досвід експлуатації огорож на інших вулицях міста, вирішили відмовитися від фарбування чорною фарбою та використати цинкування металоконструкції. Оцинковані елементи більш стійкі в експлуатації у процесі використання агресивних до металу реагентів під час зимового утриманя доріг (досвід вул. Г. Дніпра). У подальшому всі металеві елементи дорожньої інфраструктури (стійки світлофорів, дорожніх знаків, опори освітлення та ін.) планується виконувати в оцинкованому варіанті, що забезпечить гарантійний термін експлуатації не менше 10 років, - написав Артур Савін.

Також він зауважив, що дизайн паркану покликаний не зміщувати увагу з основних архітектурних елементів міського партеру.

- Аналог розміщуваного паркану використовує місто Париж, яей важко звинуватити у відсутності смаку, - додав посадовець.

Коментарі

иван сказав:

думал что боднар умный в мерии а оказывается что савин еще умнее

Черкащанка сказав:

Нас много лет называли “Быдловград” за непрезентабельный ж/д вокзал, за мусор на территории города. Теперь ещё добавятся эти ужасные, безвкусные, убогие парканчики… Савин очень сомнительный архитектор. Я бы его не допускала до решения таких вопросов.Тем более, его репутация очень сомнительная.

Вгору