Паломництво хасидів під час пандемії: яка альтернатива святкування юдейського нового року на Черкащині

20 липня 2020, 22:15

Організація онлайн-богослужінь та обмежена кількість представників місцевої громади в місцях паломництва. Розглянути такі альтернативи щодо святкування юдейського нового року Рош га-Шана під час пандемії коронавірусу запропонувало Міністерство закордонних справ України, про це Суспільному повідомив міський голова Умані Олександр Цебрій.

В Умані паломники щороку відзначають своє свято. Крутять пейси та підспівують. Так хасиди моляться в синагозі біля могили Цадика Рабі Нахмана – засновника брацлавського хасидизму. Зі слів Хайма Хазіна, тут дотримуються карантинних обмежень.

Рош га-Шана під час пандемії: яка альтернатива святкування юдейського нового року

До України Хайм переїхав разом із родиною. У Ізраїлі в нього залишилися друзі. Розповів, що його товариш Шимі Беккер вже цікавиться, чи пустять їх до Умані на святкування Нового року.

Шимі говорить, що вважає ніби святкування, хоч і з дотриманням карантину, має відбутися.

Святкування Рош га-Шана щороку відбувається в Умані по вулиці Пушкіна. На момент зйомки сюжету, окрім трьох крамниць, інші були зачинені. Хостели теж не працюють. Денис Воронін працює адміністратором одного із готелів, у якому є 9 номерів та ресторан. Чоловік зазначив, що якщо хасиди цьогоріч не приїдуть, то це завдасть бізнесу збитків.

Хайм Хазін із сином

Ядвіга Коваленко проживає по вулиці Пушкіна. Житло паломникам в оренду не здає, однак у період свята торгує. Зізналася, що непроти святкування Рош га-Шана й цьогоріч.

Уманчанин Сергій Сидоров проти того, щоб паломники цьогоріч приїздили, вважає, що карантин є обов'язковим і його потрібно дотримуватися.

Міністерство закордонних справ України надіслало до Уманської міськради лист, повідомивши, що святкування Рош га-Шана в традиційному форматі в 2020 році є неможливим у зв’язку з епідситуацією в Ізраїлі. Також там заначено, що рішення щодо паломництва до Умані ухвалитюватиме Держкомісія з питань техногенно-екологічної безпеки України.

Міський голова Умані Олександр Цебрій повідомив, що найближчим часом ще проводитимуть наради з міністерствами та держорганами, де ухвалять остаточне рішення щодо цього:

- Можливо, це буде онлайн-святкування. Держава Ізраїль знаходиться в червоному полі, це говорить про те, що там великий спалах коронавірусу. Якщо в такому скупчені буде декілька інфікованих ви розумієте, що може піти спалаах коронавірусної інфекції.

Зі слів міського голови, щороку до Умані на свято приїздить 30 тисяч паломників.

Поділитись

Коментарі

Aleks :

Украина – единственная страна в мире, где:
– за 20 лет до Холокоста был погромный ГЕНОЦИИД (1917-1920);
– руководство страны призывляет чтить погромщиков во главе с Петлюрой!!!
– на могиле жертв Холокоста (Бабий Яр) стоит памятник пособникам убийц (коллаборантам ОУН).
В мире идет борьба с бывшими нацистами, а в Украине нужно бороться с их героизацией!!!!

Вгору