Тетяна Єщенко PR-менеджер, медіаексперт, публіцист, керівник відділу комунікацій консалтингового агентства GOLUBi Group

Отак і триває життя – одночасно і в дупі, і в сподіваннях

28 листопада 2019, 15:02

Серед постів української Facebook-стрічки про те, що життя – «повна дупа», виокремлюються два принципово різні світогляди стосовно цієї «дупи».

Перший – глибоко песимістичний (власне, як і глибина дупи, яка описується авторами). Зміст: «дупа» як наша доля, з якою нічого не зробиш, у якій обов’язково винен хтось інший. Шлях: у пошуку винних та в сподіваннях влаштувати їм ще глибшу дупу. Коментувати тут нічого.

Інша модель «дупоцентричного» світогляду – оптимістична. Грунтується на вірі, що велика дупа одного прекрасного дня раптово перетворюється на щось прекрасне –  як гарбуз на карету. Життєва місія тут - пройти крізь усі дупи світу з високо піднятою головою та одержати за це гідну винагороду. І чим глибша дупа, в якій ти є зараз, тим грандіознішою буде майбутня винагорода – як справедлива компенсація за нинішню дупу.

Розмови про «віковічну мудрість народу», який «тримається, незважаючи ні на що» - це все вона, оптимістична «дупоцентричність». Наприклад, віра, що обранням у владу невігласів, шахраїв та дилетантів країна не відкидає себе назад у розвитку, а навпаки - кристалізує «надпотужну українську демократію». І ось-ось вона зіпнеться на ноги, ось-ось тоді заживемо ого-го! Західні сусіди плакатимуть заздрісними сльозами.

Або ще – «наші люди найпрекрасніші в світі». А те що в дупі – то така доля, то наші "катки історії", але он наше покоління ось-ось одержить все-все-все, за що так відстраждали наші предки...

Отак і триває життя – одночасно і в дупі, і в сподіваннях.

Але: дупа - це просто дупа. Не прелюдія до класного безтурботного життя, яке саме по собі настане колись. Ні, не настане. Ніколи. Або насолоджуйтесь дупою, або виходьте з  неї.

Жодних компенсацій за перебування в дупі не передбачено.

Були, і є мільйони людей, у яких у житті так і залишилася просто одна велика дупа. Хоча вони вперто чекали дива.

Всі тексти автора
Вгору