Освячувати воду у черкаських храмах розпочнуть 18 січня

15 січня 2015, 19:27

R-Kreshenie0362

Освячувати воду на свято Хрещення будуть не тільки 19 січня, повідомляє газета «Вечірні Черкаси» та публікує час і місце, де черкащани зможуть освятити воду.

За словами Митрополита Черкаського та Чигиринського Іоанна, 18 січня у храмі правитиметься ранкова (початок – о 7.00) й всеношна (початок – о 17.00) служби. Після вечірньої служби 18 січня у середині храму відбудеться освячення води. Цю воду навечір'я Богоявлення роздаватимуть віруючим.

19 січня о 7.00 розпочнеться ранкове богослужіння. Освячення води на площі біля Свято-Троїцького собору розпочнеться о 9.30. За годину, близько 10.30, хресна хода від храму рушить до Дніпра, де об 11.00 розпочнеться освячення на річці.

– 19 січня протягом дня у Свято-Троїцькому соборі чергуватимуть священики, тому можна буде набрати освячену воду або освятити принесену з собою, – додав Митрополит Іоанн.

У місці, де збираються черкаські моржі, в районі Митниці, воду освячуватимуть о 6.30 19 січня.

Воду в купальні на свято Водохреща також освячуватимуть і в Свято-Анатоліївській церкві, що біля Черкаської обласної лікарні.

У Свято-Михайлівському кафедральному соборі воду освячуватимуть два дні: 18 та 19 січня після ранкових літургій, з 10.00-11.00. 18 січня ранкова літургія розпочнеться о 8.00, 19 січня – о 9.00.

Воду на Дніпрі освячуватиме і настоятель Храму Святого апостола Андрія Первозванного (мікрорайон Митниця, вул. Героїв Дніпра, 14).

– На свято Водохреща воду освячуватимуть і в Храмі на честь ікони Божої Матері "Всецариця" на території І міської лікарні, і в тюрмі на Хуторах, і по селах. Преображенський храм у с. Стеблеві Корсунь-Шевченківського району, перша служба в якому пройшла на Різдво, розміщено поблизу водойми, тож і свято Водохреща пройде цікаво, – розповів Митрополит Черкаський і Канівський Софроній.

Він також порадив провести експеримент і набрати в день Водохреща, 19 січня, воду просто з крана.

– У цей день освячуються всякі джерела, а тому неважливо, звідки ви набираєте воду. Колись атеїсти казали, що батюшка освячує воду срібним хрестом, тому вона не псується, – зазначив Митрополит Софроній.

Тетяна Роговська «Водохресні купання: безпечно для здоров'я» («Вечірні Черкаси», №2 від 14 січня 2015 року).

Коментарі

Вгору