Понад 1500 відпочиваючих щодня, позитивні відгуки черкащан і гостей міста, яскраві світлини у соцмережах – все це про нещодавно відкритий пляж «Пушкінський». Однак саме цей вдалий проект став каменем спотикання між заступником керівника КП «Дирекція парків», депутатом Черкаської міськради Олексієм Мельником та керівником КП «Дирекція парків» Володимиром Стойком. Наслідком конфлікту стало звільнення Олексія Мельника з займаної посади.
Що ж сталося у «Дирекції парків» та як оцінює свою діяльність сам Олексій Мельник, ми поцікавились у опального заступника керівника цього комунального підприємства.
– Олексію, багато писалося про обставини вашого звільнення, його коментувало чимало людей. Що ви самі думаєте з цього приводу і чому саме пляж «Пушкінський» зіграв таку роль у вашій кар’єрі?
- Насправді цей конфлікт не між мною і Володимиром Стойком. Цей конфлікт лежить у політичній площині і доречніше це назвати протистоянням між секретарем міськради Олександром Радуцьким, який є родичем Володимира Стойка, та міським головою Анатолієм Бондаренком, якому я підпорядковуюсь по партійній лінії. В цьому випадку особисті амбіції перемогли інтереси громади. Все це набуло резонансу після того, як секретаря було звільнено від кураторства над «Дирекцією парків». І він разом з керівником підприємства не знайшов іншого способу, як звільнити мене з займаної посади. Пляж «Пушкінський» став лише приводом. Нібито Володимир Стойко побачив незаконне будівництво, а я, за його словами, всупереч його вказівкам здійснював це будівництво. Хоча і сам директор підприємства, і Олександр Радуцький були прекрасно ознайомлені з проектом будівництва і знали, що цей об’єкт будуватиметься як необхідна частина інфраструктури пляжу. Адже там передбачено і технічні приміщення для охорони та прибиральників, і громадську вбиральню, і електрощитову та інше.
- Це дійсно цікавий проект, який отримав позитивну оцінку містян, адже протягом останніх 25-ти років на пляжі взагалі ніхто не звертав уваги. Звідки взялась така ідея і як взагалі проходили роботи з облаштування пляжу?
- Ідея виникла рік тому - зробити як пілотний проект один з пляжів Черкас на такому рівні, щоб він викликав бажання відвідувати його без неприємного осаду від захаращеності та недоглянутості. Саму реконструкцію пляжу ми почали робити буквально на «голій» ініціативі. Грошей в бюджеті не було зовсім. Багато допомагали підприємці. Щоб оцінити масштаби, ось невеличкий перелік, що було зроблено: очистили та поглибили дно річки, намили на берег чистий пісок, зробили освітлення, облаштували парковки для авто та дві велопарковки, придбали машинку для очищення піску. Зазначу, що щодня з пляжу прибирається і вивозиться близько 200 кілограмів сміття. І все це при тому, що багато робіт з облаштування пляжу було виконано без залучення бюджетних коштів. Тож без перебільшення можу сказати, що в цей об'єкт я вклав дуже багато сил і енергії.
– Пляж «Пушкінський» - це єдине ваше досягнення на посаді заступника «Дирекції парків»? Чи були ще якісь ініціативи та плани, які ви хотіли реалізувати, йдучи на цю посаду?
– Можу сказати відверто - за час роботи вдалося зробити чимало, але ще більше планувалось у перспективі. Навіть, якщо повернутися до пляжу «Пушкінський», - там ще необхідно облаштувати волейбольні поля, зону крос-фіту, охолоджувальну рамку, дитячий басейн та пірс на воді для прогулянок та відпочинку. Щодо іншого, то нам разом із командою підприємства вдалося зробити парки в Черкасах не сезонною, а постійною зоною відпочинку, незалежно від пори року. У парках міста постійно проводяться концерти, майстер-класи, фестивалі, втілюються авторські проекти. Взимку проходять святкування Нового року, Різдва, Масляної. Навесні та влітку розпочинають свою роботу музичні, етно- та кінофестивалі, виставки, творчі зустрічі. Я, згідно з моїми обов’язками, відповідав саме за проведення масових заходів. Тож завжди радо підтримував та допомагав в організації будь-яких ініціатив з боку активних містян. Але, звісно, залишився великий запас нереалізованих ідей і заходів.
– Олексію, у зв’язку зі скороченням вашої посади вам запропонували іншу – робітника з благоустрою. Як ви ставитесь до цієї пропозиції адже це не рівнозначна посада?
– Скажу відверто - у «Дирекції парків» я працював не задля посади і заробітку. Мені і заступником доводилось спільно з іншими працівниками прибирати парки і сквери після якихось заходів. Я виносив десятки кілограмів сміття, яке залишалось, постійно брав участь у прибиранні території. Тож, я готовий прийняти таку пропозицію і працювати звичайним робітником по благоустрою, аби це тільки було на користь громаді.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram