У обласному центрі розгорівся освітянський скандал. Екс-голова Черкаської облради та вже екс-викладач ЧНУ Валентина Коваленко звинуватила ректора Черкаського національного університету Олександра Черевка у тому, що вона не змогла повернутися до викладацької роботи через «особисту неприязнь» очільника вишу. Натомість у самому виші наголошують, що діють виключно на законних підставах і просять пані Валентину не політизувати ситуацію.
Пост про те, що саме ректор ЧНУ позбавив її можливості повернутися у рідний університет, Валентина Коваленко розмістила напередодні на своїй сторінці у Фейсбук.
«Як писав наш славний Тарас Григорович, — «доборолась Україна до самого краю…». Отак доборолася і я: за незалежну справедливу Україну, незалежних самодостатніх українців, щоб на 25 році такої незалежності пан ректор Черевко дав мені одкоша: мотивація — годин немає (хоч це не так!), першочергове працевлаштування працівників університету (а я вже – не працівник, хоч мала повернутися з обраної посади на своє робоче місце).
Про те, що я без проблем повернуся на свою викладацьку роботу, запевняли мене і сам ректор, і завідувач кафедрою. Просили лише почекати до нового навчального року, адже у листопаді, коли я перестала бути головою обласної ради, години вже були поділені. Від ректора я отримала про це довідку (додаю)
(…) «Нічого особистого!» — блаженно догори піднімає руки Черевко, відмовляючи мені в роботі на рідній кафедрі. Але ж ні! Саме особистою неприязню до Валентини Коваленко Олександр Володимирович підмінив інтереси університету.
Щоби громада не сумнівалася у правдивості цих слів, — маю аргументи.
Неодноразові прохання (див. клопотання) завкафедрою професора В.Поліщука працевлаштувати мене як фахівця (методику викладання української літератури насправді читати на сьогодні немає кому, та й навантаження було кілька разів обговорено і погоджено на засіданнях кафедри), закінчилися скандалом.
Уперше за історію ректор із проректорами прийшов на засідання кафедри і влаштував морально-психологічну екзекуцію над поважною в області і в Україні людиною. За виборювання інтересів кафедри, за власну позицію. Надалі ж, слід чекати радикальніших кроків щодо усунення «невгодного». Викладачі, окрім Василя Пахаренка, пригнічено мовчали. А треба захищати і захищатися!» - написала Валентина Коваленко.
Окремо екс-голова облради зазначила, що проти вишу не воює: "Це – мій рідний університет: я у ньому навчалася, я тут 12 років пропрацювала, мала друге місце у рейтингу серед усіх доцентів університету, тому маю до нього пряме відношення".
Натомість у ЧНУ наголошують, що ніякого особистого підґрунтя у відмові пані Валентині немає – все у рамках чинного законодавства.
«Після завершення повноважень на посаді голови обласної ради Валентина Коваленко відповідно до ст. 118 КЗпП України справді мала право на працевлаштування на попередній чи рівноцінній посаді. Однак 17.11.2015 вона написала заяву на ім’я ректора про звільнення її з посади доцента кафедри української літератури та компаративістики за угодою сторін.
Валентина Михайлівна попросила також надати їй для пред’явлення до обласної ради довідку про неможливість працевлаштування. Свої дії мотивувала тим, що законодавство про працю у такому випадку дає їй право на отримання протягом шести місяців середньомісячного заробітку голови обласної ради, який в рази перевищує заробітну плату доцента університету.
Адміністрація задовольнила прохання Валентини Коваленко. Півроку, незважаючи на необхідність економії бюджетних коштів, вона отримувала заробітну плату з обласного бюджету і не зверталася до університету з метою працевлаштування.
Лише в кінці серпня звернулася до завідувача кафедри Володимира Поліщука з проханням взяти її на роботу. Незважаючи на відсутність вакансій, завідувач кафедри надіслав відповідне клопотання ректору.
Згідно з чинним законодавством та Колективним договором між адміністрацією і трудовим колективом Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького на 2015-2017 роки в першу чергу забезпечуються навчальним навантаженням штатні працівники. Необґрунтоване зменшення розміру їхніх ставок не допускається. Однак завідувач кафедри планував для працевлаштування Валентини Коваленко позбавити 0,35 ставки трьох штатних працівників, серед яких — людина з інвалідністю та вагітна жінка. Викладачі поскаржилися ректору, і керівництво університету та профспілкового комітету змушене було втрутитися в ситуацію. Після зустрічі з працівниками кафедри було прийнято рішення про розподіл ставок, що відповідає чинному законодавству.
При цьому ректор під час особистого прийому пояснив В.М.Коваленко, що наразі вільної ставки немає. Однак комплектація кафедр науково-педагогічними кадрами ще триває. Після завершення цього процесу, якщо з’явиться вакантна посада, питання її працевлаштування буде розглянуто.
Нагадаємо, що відповідно до ст. 34 Закону України “Про вищу освіту” прийом на роботу працівників – виключна компетенція керівника навчального закладу. Тому просимо не політизувати ситуацію», - повідомила прес-служба Черкаського національного університету ім.Б. Хмельницького.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram