Органи прокуратури області поновили права близько 200 дітей

01 липня 2016, 18:22

суд

Результати представницької діяльності прокурорів у сфері захисту неповнолітніх, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, свідчать про непоодинокі факти порушення їх майнових, соціальних та інших прав.

Зокрема, встановлено випадки незаконного відчуження майна дітей-сиріт, відмови роботодавців в оплаті праці неповнолітніх, порушення права на здобуття освіти, житло та особисту свободу.

Протягом поточного року на захист прав і свобод дітей прокурорами заявлено понад 60 позовів на суму 2,4 млн. грн., з яких 22 позови на 600 тис. грн. задоволено. З метою попередження незаконного відчуження закладів освіти органами прокуратури заявлено позовів на суму понад 1,5 млн. грн.

Засобами представництва поновлено права близько 200 дітей, на їх користь стягнуто 446 тис. грн., попереджено відчуження майна дитей-сиріт вартістю понад 200 тис. грн.

У полі зору прокуратури постійно перебувають питання дотримання прав дітей при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів. Так, з метою захисту прав неповнолітніх, які потрапили у конфлікт із законом, внесено 20 документів реагування, які розглянуто та задоволено, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 11 посадових осіб правоохоронних та контролюючих органів. Крім того, прокуратурою попереджено незаконне притягнення 2 неповнолітніх до адміністративної відповідальності.

Завдяки активізації ювенальними прокурорами координаційної діяльності щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх, з початку  2016 року на території області на 63% зменшено кількість кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми.

Робота на вказаному напрямі триває, інформують у прес-службі Черкаської області.

Коментарі

Вгору