Органи місцевого самоврядування мають скасувати заборону на продаж алкоголю у нічний час, – АМКУ

13 березня 2018, 14:26

У ході здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції Черкаським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України встановлено, що деякими органами місцевого самоврядування Черкаської області встановлено заборону на продаж алкогольних напоїв у нічний час.

Як встановило Відділення, рішення органів місцевого самоврядування про заборону продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у нічний час є порушенням конкурентного законодавства.

Імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб’єктами всіх форм власності за наявності ліцензій. Делеговані повноваження органів місцевого самоврядування у цій сфері стосуються встановлення режиму роботи за погодженням з власником. Мова йде про розподіл робочого часу, а не становлення обмеження на реалізацію продукції у певні проміжки доби.

Органами місцевого самоврядування не мають повноважень самостійно встановлювати постійну заборону продавати алкогольні, слабоалкогольні напої та пиво у певні години доби.

Звенигородській, Черкаській, Корсунь-Шевченківській, Тальнівській, Золотоніській, Кам’янській та Жашківській  міським радам та виконавчим комітетам Чигиринської та Христинівської міських рад адміністративною колегією територіального відділення будуть надані рекомендації щодо припинення ознак порушення законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом скасування заборони продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива, в тому числі у певні години доби.

За повідомленням Черкаського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Поділитись

Коментарі

Вгору