ОПОРА розпочала моніторинг виборів Президента, Черкаської міської ради та міського голови

17 березня 2014, 13:43

Черкаське представництво Громадянської мережі ОПОРА розпочинає кампанію моніторингу за виборами Президента України, позачерговими виборами Черкаської міської ради та міського голови, метою якої є попередження порушень та унеможливлення зловживання під час підрахунку голосів. Регіональне представництво організації вестиме спостереження на території Черкаської області.

Про це йдеться в повідомленні регіонального представництва ГМ "ОПОРА".

Сьогодні, 17 березня, Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про призначення позачергових виборів Черкаської міської ради. Відповідний проект постанови зареєстровано за № 4467. Нагадаємо, що раніше Верховна Рада призначила також позачергові вибори Президента України та черкаського міського голови. Тому ОПОРА одночасно спостерігатиме і за президентськими, і за місцевими виборами. Розуміючи важливість виборчого процесу у плані розв’язання політичної кризи, Громадянська мережа ОПОРА ставить своїм першочерговим завданням забезпечити максимально чесні та легітимні вибори з дотриманням закону, процедур та міжнародних стандартів.

- Зважаючи на велику кількість порушень, зафіксованих на повторних виборах у місті Черкаси минулої осені, ми розуміємо необхідність всеосяжного моніторингу виборів Президента України, міського голови та Черкаської міської ради. На жаль, в нашому місті достатньо тих, хто бажає продати свій голос і тих, хто готовий організовувати підкуп. Сподіваємося, що тотального застосування брудних технологій не буде, але, незважаючи на це, не потрібно втрачати пильності, – зазначив координатор спостереження за виборчою кампанією у Черкаській області Микола Макуха.

Для максимально якісного спостереження Громадянська мережа Опора оголошує набір громадських спостерігачів, які 25 травня 2014 року будуть присутніми на виборчих дільницях для ведення незалежного спостереження. Щоб зареєструватися спостерігачем, необхідно заповнити анкету. Загалом ОПОРА залучає 150 довготермінових та 2000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.

Окрім того, ОПОРА разом з іншими громадськими організаціями максимально сприятиме повноцінній реформі виборчого законодавства та контролюватиме її хід. Адже діючий Закон «Про вибори Президента України» потребує невідкладних технічних удосконалень задля уникнення зловживань під час виборів, забезпечення прозорості процесу, ефективної роботи виборчих комісій та рівних можливостей кандидатів.

Вгору