Оперативника Нацполіції, який вимагав 2000 доларів за знищення доказів, та його колег звільнили

12 серпня 2019, 15:06

Оперативник, якого 17 червня затримала військова прокуратура Черкаського гарнізону під час одержання 2000 доларів США хабара, перебуває під цілодобовим домашнім арештом. За неправомірні дії старший оперуповноважений також був звільнений зі служби в поліції. Втратили посади і його колеги, а керівники Черкаського відділу поліції отримали попередження.

Такі результати розгляду внесеного військовою прокуратурою Черкаського гарнізону у відповідності до ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» подання про усунення причин та умов, що сприяли вчиненню цього корупційного правопорушення. Звільнені з роботи: старший слідчий у справі, на якій хотів «заробити» затриманий оперативник, а також начальник сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції.

Притягнуті до відповідальності також троє керівників. Начальник Черкаського відділу поліції отримав сувору догану, а його тимчасовий заступник та заступник начальника відділу кримінальної поліції  - попередження про неповну службову відповідність.

Нагадаємо, впійманий «на гарячому» поліцейський здійснював оперативний супровід у справі за фактом викрадення  автомобіля у громадянки її цивільним чоловіком. Старший оперуповноважений висунув учаснику кримінального провадження вимогу надати йому «винагороду». За 2000 доларів США пообіцяв підготувати рапорт слідчому про відсутність в діях громадянина складу злочину, передбаченого  ст. 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом) та знищити відеофайли та інші докази.

За інформацією прес-служби військової прокуратури Центрального регіону України

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На хабарі затримали депутата Черкаської облради.

Народний обранець вимагав триста тисяч гривень від представника приватного підприємства за приєднання виробничого приміщення до електромережі загального користування.

Співробітники СБ України встановили, що посадовець, який також керує однією з проектних організацій області, обіцяв комерсантам за триста тисяч гривень прискорити процес підключення до електромережі ПАТ «Черкасиобленерго» та укладання договорів на постачання електроенергії.

Правоохоронці затримали депутата під час виходу з ресторану, згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, після одержання другої частини неправомірної вигоди у розмірі сто п’ятдесят тисяч гривень.

Коментарі

Вгору