Оновити владу в Україні не на словах, а на ділі: Гройсман іде до парламенту на чолі нової партії «Українська стратегія»

06 червня 2019, 10:19

 

 

Оновити владу в Україні не на словах, а на ділі:  Гройсман іде до парламенту на чолі нової партії «Українська стратегія»

Українці чекають приходу у владу якісно нових людей, які здатні оздоровити українську політику.  Саме таку команду, окремо, не об'єднуючись з іншими кандидатами, веде на вибори Володимир Гройсман.

 ЧАС ДЛЯ ЯКІСНИХ ЗМІН

Результати останніх виборів показали, що політичні зміни в Україні необхідні як ніколи. Депутати цієї каденції зробили немало, проте мають занадто багато приводів для критики. Країна потребувала оперативного і ефективного реформування, яке народні обранці часто не могли забезпечити, затягуючи прийняття важливих законодавчих актів. Через свої громіздкі процедури прийняття рішень Верховна Рада перетворилася на головне гальмо змін в країні.

На думку Володимира Гройсмана після 21 квітня у нас з'явилося унікальне вікно можливостей змінити виборчу систему і відкрити списки, закріпити реформу децентралізації, затвердити серйозний пакет - майже 30 законів - по європейській інтеграції.

Для цього було потрібне системне перезавантаження законодавчої гілки влади, що  на думку Гройсмана можливе лише в разі проведення виборів за новим законом, після реформування Ради та зняття депутатської недоторканності для народних депутатів.

“Я вважаю, що недоторканість українського парламенту і інших чиновників – вона їх роз’їдає зсередини, вона дозволяє розширювати рамки і порушувати закон за який все рівно доведеться відповідати,» - заявив Прем’єр.

Необхідність кардинальних змін порядку формування парламенту підтримують і в регіонах.

Ярослав Березань, екс-заступник голови Черкаської ОДА:  «Звісно, потрібне якісне оновлення Верховної Ради. За старими правилами це справді складно зробити – лишається сподіватися на виваженість виборців, що вони все ж ретельно вивчатимуть програми партій і дивитимуться, за кого голосуватимуть.»

Але країні не судилося сформувати наступний парламент за новими правилами. Відразу після інавгурації президент розпустив парламент, але не отримав в сесійній залі підтримки нової схеми парламентських виборів.

"Я запропонував план дій, - повідомив Прем’єр-міністр - Я попросив у нового президента підтримки цього плану… Я вважав, що він міг бути швидко реалізований…»

На жаль, президент не підтримав пропозицію Гройсмана і зажадав, щоб усі міністри написали заяви про відставку, піддавши критиці роботу Уряду.

В Кабінеті міністрів останні три роки працювало багато міністрів, які показували різний результат, але в цілому забезпечили значні досягнення Уряду на шляху реформ. Тож Кабмін не заслужив такої низької оцінки, яку дав йому Зеленський. В тому числі цього не заслужив і сам Гройсман.

Президент вирішив йти по своїй повістці дня, тому Прем’єр-міністр прийняв сильне і відповідальне рішення піти добровільно у відставку.

Для експертів такий крок не став неочікуваним.

«Для мене рішення Володимира Гройсмана йти до Верховної Ради не було несподіванкою. Більше – цілком логічним», - коментує ситуацію Ярослав Березань. - На мою думку, Володимир Гройсман іде у відставку, маючи хороші кейси та результати, особливо в нинішніх умовах,» - додав він.

Як відповідальний державник Гройсман не залишив своїх обов’язків, а нинішній склад Уряду повноцінно працює в антикризовому режимі. Проте президенту варто тепер пам’ятати, що після прийнятих ним рішень важкі перемовини з МВФ і недопущення дефолту,  боротьба з монополістом Нафтогазом і стримування тарифів лягають на нього.

ШАНС ДЛЯ МОЛОДИХ ПОЛІТИКІВ ОНОВИТИ СИСТЕМУ

Нещодавно стало відомо, що Володимир Гройсман піде на вибори окремо, не об'єднуючись з іншими кандидатами – на чолі нової партії «Українська стратегія».

«Я думаю, що багато треба зробити, щоб люди отримали результат. Я вважаю, що тут потрібно мати проактивну позицію - досвід і розуміння в мене є, треба додати реактивної сили. Тому я хочу створити політичну силу, я її очолю... [Вона] буде мати назву "Українська стратегія". І наша стратегія - сильна Україна і заможні громадяни", - заявив Гройсман.

Рейтинг нової політичної сили почав стрімко рости щойно Гройсман заявив про свою участь у виборах. Результати опитування Інституту соціологічних досліджень  показують стрімкий ривок рейтингу – з 0,9 до 2,9 % - за короткий час, що дає впевненість в проходженні до парламенту. Презентація першої 10-ки політсили лише закріплять цю тенденцію, бо Прем’єр-міністр вирішив привести до Верховної Ради молодих, але водночас досвідчених людей, які знають що треба зробити для успіху України. В парламент вони йдуть побудувати сильну економіку, ефективне державне управління, довести до кінця започатковані реформи і захистити соціальні верстви, які за останні три роки отримали значне покращення умов життя.

"Для мене участь у виборах - не просто бажання брати участь у виборах. У мене чіткий погляд на те, що може зробити Україну і українців сильніше. І вважаю, що ці кроки повинні бути реалізовані", - пояснив Гройсман.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору