Черкаський IT-бізнесмен виграв суперечку в Apple

06 червня 2019, 10:32

Черкаський IT-бізнесмен виграв суперечку в Apple

Український стартап, розробником якого є черкаський підприємець Віктор Євпак, яий раніше подав до суду на Apple, змусив каліфорнійську компанію виконати її вимоги. Тепер в Apple повинні залишити в спокої додатки для батьківського контролю в App Store.

Згадуючи судові тяжби, в яких брала участь компанія Apple, легко припустити, що навіть гігантам на зразок Microsoft, Samsung або Qualcomm нелегко переконати виробника електроніки з Купертіно в своїй правоті.

Звичайно, Apple є однією з найдорожчих і успішних компаній в світі, що автоматично дозволяє її представникам домінувати в будь-якій юридичній суперечці за патентні технології, крадіжку інтелектуальної власності, звинувачення в монополії, проблему приватності користувачів.

Як не дивно, відступити нинішнє керівництво Apple від своїх позицій змусила невелика українська компанія Kidslox, яка розробляє однойменний додаток для батьківського контролю і обмеження часу користування смартфоном.

Проблеми у Kidslox почалися ще влітку минулого року, коли керівництво Apple зажадало від стартапу припинити використання VPN, MDM (технологія управління мобільними пристроями) та обмежило можливість оновлення їх додатку.

Під виглядом того, що подібні додатки загрожують безпеці особистих даних користувачів, в Apple почали видаляти застосунки сторонніх розробників, які обмежують час користування смартфоном. Насправді ж, очевидно, що такі сервіси — це пряма атака на основний бізнес Apple, — продажі смартфонів iPhone, які повинні бути в руках користувачів цілодобово.

Користуючись своїм домінуючим становищем в онлайн-магазині App Store, розробники Apple почали видаляти додатки для обмеження часу користування смартфоном. Але, не так сталось, як гадалось, адже український гравець цього сегмента — компанія Kidslox з головним офісом в Черкасах — подала позов до Європейської комісії з конкуренції через дії Apple.

Про конфлікт написали The New York Times, BBC, CNN, Wired, Techcrunch, the Verge, Mirror, Sky News, Independent, The Times, MIT technology review та нші ЗМІ, а колишній менеджер Apple, якого називають «батьком iPod», Тоні Фаделл особисто пообіцяв бути амбасадором української компанії під час конференції Apple WWDC 2019.

Про свою перемогу Віктор Євпак також написав у соціальній мережі "Фейсбук".

- Вірте в те, що ви робите, і на вас чекатиме успіх. Ми вірили і ми перемогли Apple! Наш стартап Kidslox відновлює повноцінну роботу на IOS після року боротьби з найбільшою технологічною компанією. За плечима - листування, дзвінки і зрештою навіть позов до суду проти гіганта. І от закономірний результат - наша перемога! - написав Євпак.

Коментарі

Вгору