Олімпійський чемпіон подарував черкаському музею унікальні експонати

24 березня 2017, 23:22

Фонди Черкаського обласного краєзнавчого музею поповнилися двома унікальними речами. Олімпійський чемпіон Андрій Хіміч презентував музею для експозиції «Олімпійське сузір’я» «золоте» весло та «золоту» майку, з якими він здобув перемогу на Олімпіаді 1964 року в Токіо. Каное, що принесло «золото», вже було раніше представлене в музеї, пише "ЧЕмпіон" із посиланням на прес-службу ВНОК України в Черкаській області.

- Ми створили виставку, присвячену олімпійським здобуткам України та Черкащини ще в 1985 році, аби жителі знали і бачили, ким багата наша черкаська земля. Експозиція постійно поповнюється новими речами. Сьогодні ж Андрій Іванович Хіміч зробив не лише для працівників музею, але й для кожного відвідувача неоціненний внесок до олімпійської скарбниці – подарував свої оригінальні «золоті» весло та майку», – зазначає заступник директора з науково-просвітницької та виставкової роботи Черкаського обласного краєзнавчого музею Тетяна Кайдалова.

Голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда відзначив, що ці речі мають неабияке значення, оскільки олімпійське «золото» Черкащині приніс Андрій Хіміч понад півстоліття тому.

На знак подяки за підтримку та допомогу у створенні експозиції «Оліміпійське сузір’я» представник музею вручила Андрію Хімічу та Андрію Більді книги, видані з нагоди 90-річчя музею.

Як зазначила Тетяна Кайдалова, «золоте» весло розташують у виставковому залі так, аби спортсмени перед важливими змаганнями могли прийти і доторкнутися до нього, щоб воно і їм принесло перемогу.

Вгору