Один із перших моїх законопроектів стосуватиметься доріг, – Людмила Супрун

16 липня 2019, 13:34

 

Черкащина має погані дороги через те, що не була серед областей-фаворитів. У цьому переконана кандидатка в народні депутати по 198-му одномандатному виборчому округу Людмила Супрун. На її думку, області-фаворити від держави отримували по максимуму, а Черкаська натомість недоотримала близько 2 мільярдів гривень.

- Проблемами дорожньої галузі я опікувалася, коли працювала в бюджетному комітеті Верховної Ради України, – говорить Людмила Супрун. – Ми змінили закон, за яким на дороги спрямовували дуже мало коштів. Міністр фінансів завжди їх забирав у дорожників то на пенсії, то на зарплати. Ми зробили державний і місцевий дорожні фонди. Ситуація налагодилась, але після того, як завершилась моя каденція, закон скасували. Тому в нас такі дороги погані.

За словами Людмили Супрун, законодавство в цій сфері потребує змін.

- Зробити математичні розрахунки, скільки коштів потрібно на дороги, нескладно. Для цього потрібно знати кількість доріг, орієнтовну середню вартість їхнього відновлення та будівництва нових. Для нашого округу потрібно буде 960 млн грн, щоб привести дороги в порядок, – розповідає Людмила Супрун. – Однак дати гроші – це ще не все. Головне – проконтролювати їх використання. Я бачила, як реалізовувалися програми з фінансування ремонту доріг у Смілі – ремонт мосту, скажімо. Нічого не зроблено, а 11 млн 200 тис. грн списано. Де вони? У нас 430 тис. кілометрів доріг. Я добре знаю, що із цим робити. До речі, уряд звітує, що зроблено 7 тисяч кілометрів доріг. Це аж півтора відсотка! І ми це відчуваємо. Зроблено п’ять метрів, приїжджають, стрічки перерізають, потім їдеш далі – а дороги вже немає. Дорожнє будівництво – це питання номер один, це піднімає економіку. Щодо доріг, то це буде один із перших моїх законопроектів у Верховній Раді. Я вам гарантую.

Коментарі

Вгору