П'ять законів, ухвалених Верховною Радою 16 січня 2014 року, викликали неабиякий суспільсний резонанс. Своїми думками з приводу цього поділився екс-мер Черкас Сергій Одарич на своїй сторінці у "Фейсбуці".
"Не бачу нічого трагічного в тому, що вчора стало називатися законом. Більшість подібних норм в тому чи іншиму вигляді існують у більшості демократичних держав. Щодо механізмів реалізаціі - говорити не можу, бо не бачив текстів (як і ті, що нібито голосували).
Трагедія полягає в іншому:
1. Непарламентський спосіб творення законодавства.
2. Люди, які будуть застосовувати ці закони.
Дивує, як президент і 235 здорових дядьків повірили словам Яценюка про те, що ці норми будуть скасовані.
Хто-небудь ще вірить в те, що президент Тимошенко, генпрокурор Турчинов, Міністр внутрішніх справ Луценко спільно з головою Верховного Суду Власенком звернуться до Верховноі Ради з проханням скасувати ці закони?
Хто-небутд ще, окрім цих 236-ти, вірить, що через кілька років ці норми будуть застосовуватись лише чесними суддями, чесними поліцейськими, чесними ДАІшниками, чесними прокурорами?"
Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила закон Колесніченка-Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду – на підставі рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, зобов’язує реєструвати інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконне» збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їх близьких родичів чи членів сім'ї, дозволяє президенту та Верховній раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення та радомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram