У першому випуску щотижневої програми «Час Че» у студії МедіаМайдану говорили про місцеву корупцію та українську свідомість. Гостем програми став Володимир Єрьоменко, помічник голови ОДА та в.о. завідувача сектору з питань виявлення та запобігання корупції.
У свідомості українців корупція асоціюється із поняттям «дати хабар», але це лише її зовнішній вияв. Тому потрібно впливати на умови її виникнення. Це закритість і непрозорість певних органів влади.
– Найбільша корупція там, де вирішують земельні питання, у ЖКГ, галузі медицини й освіти. Ми співпрацюємо з СБУ, МВС та прокуратурою, однак ці органи теж достатньо корумповані. Зараз я відав частину документів, де фігурують Бродський та Одарич, причетні до приватизації будинку на Горького за п’ять гривень, – розповідає Володимир Єрьоменко.
За його словами, люди приносять багато справ і він має факти, які доводять причетність до мільйонних корупційних схем. Однак поки що не поспішає передавати всі дані правоохоронцям, поки не впевнений у їхній роботі. Крім боротьби з виявами корупції, сектор працює «на випередження» – готують буклети, проводять зустрічі в університетах.
– Корупція не лише економічне, а й соціально-побутове явище. Формування подвійних стандартів починається навіть тоді, коли батьки ведуть дитину на червоне світло через дорогу. Тому потрібно починати з свідомості людей та їхніх цінностей, другий крок – повернути довіру до органів влади, тобто провести люстрацію. І не забувати про відповідальність перед Богом, – радить Єрьоменко.
На його думку, підвищення заробітних плат держслужбовцям не вирішить проблему, оскільки бажання взяти чуже існує в свідомості людини й не завжди залежить від її матеріального статку. Хоча покращувати матеріальне становище працівників потрібно все одно – людина не може працювати за 1300 гривень у місяць.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram