“Обурені чи обдурені”: чому скандальний універмаг в центрі Черкас досі не реконструюють?

22 серпня 2019, 19:17
“Обурені чи обдурені”: чому скандальний універмаг в центрі Черкас досі не реконструюють?

фото: Про все

Вже понад рік у Черкасах триває скандальна епопея між підприємцями і новим власником універмагу “Добробут”, який планує капітально відремонтувати стару будівлю і «вдихнути» в черкаський “тихий центр” нове життя. Орендарі торгових павільйонів по вулиці Гоголя (біля входу до центрального ринку - ред.) силоміць протистоять власнику землі, на якій розміщені їхні ятки. Підприємці запевняють, що їхні кіоски встановлені законно, про що свідчать наявні у них договори. Утім, зі слів представників ТОВ «Добробут», вказані договори визнані підробкою. Чому так сталося і що буде далі, з'ясовували наші журналісти.

У березні цього року біля черкаського центрального ринку виник скандал. Підприємці-орендарі торгових яток по вулиці Гоголя із застосуванням сили почали блокувати техніку будівельників, які б мали розпочати капітальний ремонт колишнього універмагу “Добробут”. Попри наявність дозвільних документів, торговці відмовились ознайомлюватись із ними. Вони повідомили, що власник кіосків має відповідні договори, які засвідчують, що ятки розміщено законно.

“Обурені чи обдурені”: чому скандальний універмаг в центрі Черкас досі не реконструюють?

фото: Про все

Попри все, миром розійтись тоді не вдалося, навіть після втручання у ситуацію поліції. Обурені підприємці вдалися до перекриття дороги та у ході цього пошкодили будівельну техніку.

НЕзаконні підстави 

“Обурені чи обдурені”: чому скандальний універмаг в центрі Черкас досі не реконструюють?

такий вигляд може мати відбудована будівля універмагу

Як анонсувалося раніше, новий власник універмагу «Добробут» (розташованого в районі Центрального ринку на вулиці Гоголя, 274) планує здійснити масштабну реконструкцію. Зокрема, оновити фасад, побудувати третій поверх і впорядкувати підвал.  Утім, для цього будівельникам необхідно було створити умови для початку робіт.

За твердженням представників містобудівного кадастру, у магазину дві земельні ділянки - в оренді, одна з яких - під нерухомим майном, а інша - розміщена вздовж вул. Гоголя. Тому для забезпечення вільного проходу замовник хоче прибрати, розміщені на його земельній ділянці, тимчасові споруди (ярмаркове обладнання).

Як стверджують представники ТОВ «Добробут», договір користування територією, яка належить товариству, укладений між колишнім керівником ТОВ пані Шелест та власником тимчасових споруд  Пархоменко може бути підробленим. І за фактом самовільного заволодіння земельною ділянкою та підробки документів поліцією Черкащини відкрито кримінальне провадження за статтею 356 КК України (Самоправство) та ведеться слідство.

“Обурені чи обдурені”: чому скандальний універмаг в центрі Черкас досі не реконструюють?

витяг з ЄРДР

Як повідомила нам адвокат, яка представляє інтереси компанії-власника, Юлія Стріховська після численних запитів та вивчення документації стало відомо, що на договорі оренди стоїть печатка, яка має всі ознаки підробки.

- Відтиск печатки, яка стоїть в договорі, більш за все є підробкою. Різницю між оригінальною печаткою ТОВ “Добробут” та тою, яка стоїть в документі, видно неозброєним оком. Більше того, підпис тодішнього директора універмагу Шелест я також вважаю підробленим, - каже пані Юлія. - Хочу зазначити, що між ТОВ “Добробут” і власником тих кіосків не укладалося жодного договору про користування територією для торгівлі. Він (власник кіосків - ред.) не сплачує ні копійки підприємству, на чиїй землі стоять його тимчасові споруди.

“Обурені чи обдурені”: чому скандальний універмаг в центрі Черкас досі не реконструюють?

Договір про оренду з печаткою, яку вважають підробкою

Пані Юлія порівняла обидва відтиски печатей (оригінальний та той, що стоїть у договорі -ред.) та зазначила, що оригінал печатки може бути лише один, і він в обов’язковому порядку затверджується та фіксується відповідними органами.

“Обурені чи обдурені”: чому скандальний універмаг в центрі Черкас досі не реконструюють?

відтиск оригінальної печатки ТОВ "Добробут"

Слід зазначити, що в серпні 2017-го року попередній керівник «Добробуту», Ольга Шелест, вже зверталася з офіційним листом до міського голови Черкас Анатолія Бондаренка з проханням впорядкувати питання незаконно розташованих ТС на земельній ділянці, яка належить товариству.

 Сільський реєстратор

Як стверджує адвокатеса,  власник кіосків не лише порушив законодавство,  встановивши тимчасові споруди без дозволу ТОВ “Добробут”,  а й увів в оману підприємців, яким здає в оренду ці кіоски та управління інспектування ЧМР, давши можливість процвітати незаконній торгівлі у самісінькому центрі міста.

- Коли «Добробут» почало підготовку до будівельних робіт, підприємці з кіосків почали не лише силовими методами протидіяти цьому, а й показували якісь документи, у яких зазначено, що кіоски є не тимчасовими спорудами тощо. Утім, як з'ясувалося, наявні документи містили ознаки злочину. Справа у тому, що за підробленими документами з такою ж печаткою право власності на ці кіоски зареєстрував державний реєстратор, який працює в одному із сіл Чигиринського району, - обурюється пані Юлія. - Тобто реєстратор Рацівської сільської ради чомусь реєструє приватну власність, яка знаходиться у Черкасах. Вам не здається це дивним?

Пані Стріховська зазначає, дії реєстратора були визнані протиправними,  а внесені ним відомості були скасовані Міністерством юстиції України.

У той же час, власник кіосків, який значиться у документах, не йде на контакт із власниками земельної ділянки та відмовляється виконувати рішення органу місцевого самоврядування про негайний демонтаж тимчасових споруд.

- Коли ми ініціювали питання про демонтаж,  представники власника кіосків апелювали тим, що кіоски є не  тимчасовими спорудами, а є об'єктами житлової нерухомості. Однак,  після численних перевірок, в тому числі працівниками управління інспектування Черкаської міської ради, з'ясувалося, що кіоски є нічим іншим, як ТС-ками (тимчасовими спорудами -ред.) і більше того,  вони встановлені без обов’язкового паспорту прив’язки. А це грубе порушення, - обурюється директор ТОВ “Добробут” Ніна Кейбал.

А що каже закон?

Цікаво, що чинна “Схема розміщення тимчасових споруд в місті Черкаси”, розроблена на замовлення міської влади та затверджена в законному порядку ще у 2012-му році, взагалі не передбачає встановлення будь-яких тимчасових споруд навпроти будівлі багатостраждального універмагу. Згідно із згаданою схемою, на території, де зараз розміщені торгові кіоски, суворо заборонено будь-що розміщувати, оскільки там пролягають важливі комунікації. А згідно із визначеними правилами та вимогами, ТС заборонено розміщувати ближче, ніж за 15 метрів до перехрестя вулиць, ближче ніж за 5 метрів до проїзної частини вулиць і доріг та в радіусі 50 метрів від фасадів стаціонарних об'єктів (магазинів тощо).

“Обурені чи обдурені”: чому скандальний універмаг в центрі Черкас досі не реконструюють?

Намагаючись з’ясувати ситуацію та отримати коментар, як реагує на таке порушення управління інспектування ЧМР, ми звернулися за коментарем до керівника управління Віталія Косяка. Віталій Петрович відмовився коментувати ситуацію та, посилаючись на свою зайнятість, кинув слухавку.

За твердженням Юлії Стріховської, інспектори згаданого управління неодноразово проводили перевірку та складали відповідні акти.

- 16-го серпня працівники управління інспектування ЧМР склали акт про те, що навпроти універмагу “Добробут”, за адресою: вулиця Гоголя, 274, знаходиться 20 незаконно встановлених тимчасових споруд, ще п'ять - розташовані по вулиці Небесної Сотні,- каже пані Юлія. - Після цього заступник міського голови Черкас Ігор Волошин дав доручення підготувати проекти рішень та демонтувати вказані кіоски. Втім, попри визначений термін, на виконкомі рішення не розглядалися.

Пані Стріховська зауважує, що на сьогоднішній день, господарська діяльність універмагу практично блокується через неможливість проведення необхідних робіт з капітального ремонту будівлі та благоустрою прилеглої території. Натомість, довкола універмагу процвітає по суті незаконна господарська діяльність, котра вчиняється на підставі документів, які мають ознаки підробки.

Представники ТОВ “Добробут” заявляють про свою готовність добиватися справедливості та виконання Закону. Крім того, “добробутівці”вимагають притягнути до відповідальності осіб, які вчиняли неправомірні дії та фальсифікували документи, тим самим уводячи в оману підприємців, які орендують скандальні кіоски.

А поки одна сторона вирішує проблему в судах та щодня втрачає кошти від блокади роботи підприємства, інша сторона не соромиться виставляти на скандальних спорудах рекламу з пропозицією продажу «бізнесу під ключ»…

Далі буде…

 

Коментарі

Черкащанка сказав:

Просто не вкладається в голові – як власники якихось палаток можуть протистояти забудовнику? Та перенесіть оті палатки на територію базару! Я взагалі за те, щоб не було в центрі міста отого “циганського табору”, а щоб побудували сучасний магазин, де буде місце як для промислових, так і для продовольчих товарів. До речі, торгівля із землі молочкою, овочами на Смілянській продовжується. Неможливо нормально пройти. Невже не можна покласти цьому край?

Я сказав:

А згідно із визначеними правилами та вимогами, ТС заборонено розміщувати ближче, ніж за 15 метрів до перехрестя вулиць, ближче ніж за 5 метрів до проїзної частини вулиць і доріг та в радіусі 50 метрів від фасадів стаціонарних об’єктів (магазинів тощо) – користуючись цими правилами треба знести більшість споруд тимчасових у всьому місті, і хто цим займеться??!! Наприклад через дорогу від універмагу стоіть мясний магазин там теж норми не витримуються..

Надія Павлівна. сказав:

ті норми не можливо дотриматись , тому що в нас не стільки землі щоб хватило на ті метри. Навіть якщо в приватному домоволодінні будуються то ніякі норми не можливо дотриматись на тих 4-6 сотках. Ширина ділянки 15-20 м, а норма, відстань між будівлями 15 м, як між своїми будівлями так і до сусідніх. Навіть вулиці, особливо на Казбеті так заборами забудували що легковику проїхати тільки в одну сторону. А як же пожарним машинам великим? Але для продажу продуктів повинні дотримуватись.

олена сказав:

З того продуктового ринку зробили вже не зрозуміло що. Зрозуміти можна й продавців тих, але ж нам кожен день не потрібні нові труси чи кастрюлі, а продукти кожен день. Люди сільські та й міські, які самі вирощують якусь городину, не мають де продати її нам, міським мешканцям,Одні перекупщики стоять та з тряпками. Потрібно взагалі все те, що не овочі-фрукти чи продукти винести звідти. Дайте землю тим продавцям і нехай собі обладнають ринок в тому ж ЮЗР де землі геронимівські, чи ще десь знайти місце де міські землі під великий ринок. Головне для ринку постійне транспортне сполучення щоб було.

Василь. сказав:

Мене радує одне,що регістратор хоч з України.Якщо почнуть регістріроать ізраїльські,то скоро торгівля розпочнеться на центральній площі.Де робота органів контролюючих ЗАКОН!?Якщо печатки липові і така возня-тут два варіанти.Хтось добряче “нагрів” руки, а по комусь тюрма плаче

Вгору