Обстеження у сімейного лікаря: що можна пройти безоплатно?

05 травня 2023, 22:23

Кожен пацієнт, який успішно підписав декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, має право отримати визначений перелік лабораторних та діагностичних досліджень.

Внутрішньо переміщені особи мають ті самі права, що й інші громадяни України. Тож, якщо людина звертається по медичну допомогу, їй не можуть відмовити через відсутність декларації.

Безпосередньо на прийомі лікар може оглянути пацієнта, провести скринінг на певні захворювання та зробити швидкі тести на інфекційні захворювання.

Безоплатно можна пройти:

  • інструментальну діагностику: електрокардіографію, пікфлуометрію (пікову швидкість видиху для оцінки дихальної системи), вимірювання гостроти зору, слуху; отримати направлення для консультації з лікарем-спеціалістом;
  • скринінг на наявність розладів психіки та поведінки;
  • раннє виявлення ВІЛ, туберкульозу, гепатитів, інфекцій, які передаються статевим шляхом.

Крім того, пакет включає такі аналізи, як: загальний аналіз крові, сечі; аналіз рівня холестерину та глюкози в крові. Для проведення лабораторних досліджень лікар виписує направлення та направляє пацієнта до лабораторії.

Такі витратні матеріали як пробірка для аналізу крові, рукавички, шприц, спиртова серветка/вата/спирт тощо пацієнт НЕ МАЄ сплачувати додатково. Адже усі витратні матеріали входять до вартості послуг первинної меддопомоги, які оплачує за договором Національна служба здоров’я України.

За необхідності лікар ПМД може направити пацієнта на інші аналізи або до лікаря іншої спеціалізації.

За інформацією пресслужби МОЗ України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору