Наступна сесія обласної ради повинна переглянути хід впровадження і відкоригувати програму зменшення споживання традиційних енергоносіїв, - переконаний депутат Черкаської обласної ради Олександр Турченяк.
- Щороку Черкащина споживає понад 2 млрд. кубометрів природного газу: 57% - підприємства, до 12% - ЖКГ, на населення та бюджетні установи – до 30%. Зважаючи на необхідність до настання зими звести до мінімуму використання природного газу, області необхідно терміново переглянути хід виконання програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Черкаської області на 2011-2015 роки, на яку щороку передбачено виділення до 6 млн. грн. Ми маємо зробити її більш конкретною та ефективною – з урахуванням нагальності зміни основного енергоносія, закласти можливості для стимулювання підприємств, бюджетних установ та комунальних об’єктів до впровадження енергозберігаючих технологій, залучення донорів та інвесторів.
Незважаючи на практичне завершення термінів дії цієї програми, впровадження альтернативної енергетики на Черкащині перебуває так само у зародковому стані. Крім можливостей переходу із газових на дизельні джерела електроенергії, збільшення генерації електроенергії на вугіллі, для нашого регіону існують кілька ефективних можливостей енергозаміщення: використання сонячної енергії, гідроенергетичного потенціалу малих рік, тваринницької сільськогосподарської біомаси, енергетичний потенціал відходів лісу для використання у вигляді палива.
Ми маємо терміново відшукати потенціал для розвитку цих нових видів енергоносіїв, переходу на альтернативні джерела енергії та мінімізації використання на Черкащині природного газу. Частина областей уже розпочала такі роботи – і наш регіон повинен активно надолужувати утрачене.
За інформацією Черкаського прес-клубу реформ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram