В рамках операції «Стихійна торгівля» співробітники Управління патрульної поліції спільно з муніципальною інспекцією Черкаського виконкому 22 червня продовжили боротьбу із стихійною торгівлею по вул. Небесної сотні (колишня Леніна – ред.) та по вул. Гоголя (біля Центрального ринку). Дії муніципалів та поліції викликали обурення підприємців, які рушили до Черкасьої ОДА для зустрічі з керівництвом області.
Для проведення переговорів з мітингувальниками вийшов заступник голови Черкаської ОДА Сергій Овчаренко, який заявив про підтримку підприємців.
- Адміністрація не приймає рішень по стихійній торгівлі - це повноваження міської влади. В цьому випадку ми можемо бути лише посередниками, третейськими суддями. І позиція обласної влади - такого демонтажу бути не повинно. Спочатку міська влада повинна була надати альтернативні місця, а вже потім проводити якісь заходи, – звернувся до протестувальників чиновник.
Підприємці наввипередки пояснювали представнику обласної влади, що вже неодноразово проводили переговори і домовленості були досягнуті, але їх продовжують "ганяти". Натомість Сергій Овчаренко зробив висновок, що фактично міська рада обдурила стихійників і зазначив, що 29 червня за ініціативи керівництва області буде зібрано загальну нараду за участі підприємців, поліції, міської і обласної влади, громадських активістів.
- Ви пішли в мерію і вас там обдурили, тому ви прийшли в облдержадміністрацію. В середу буде загальна нарада для вирішення питання стихійної торгівлі. До середи залишилось небагато часу. Відповідний лист з позицією обласної влади буде сьогодні – завтра підписано головою ОДА Юрієм Ткаченком. В листі буде вимога на встановлення мораторію на демонтаж. Ми ініціюємо створення робочої групи з представником ОДА. Подібний лист було вже направлено міському голові по питанню МАФів в минулому році, але жоден з пунктів цього листа не було виконано. Ми вас підтримуємо з вашою ініціативою, – окреслив позицію керівництва області заступник голови ОДА.
Як у свою чергу зауважив керівник черкаських патрульних Вадим Лісничук, за результатами переговорів було прийнято компромісне рішення: до 29 червня торгівля на тротуарі вул. Гоголя продовжиться, проте всі торгові намети з проїжджої частині повинні бути прибрані.
Однак, навіть таке компромісне рішення викликало незадоволення мітингувальників, які ніяк не могли второпати, чому вони повинні прибирати свої торгові точки з проїжджої частини по вул. Гоголя. При чому, єдиний аргумент, який ними використовувався - це те, що підприємці там торгують вже 5, 10, 20 років.
- Ви настільки звикли порушувати закон, що навіть не сприймаєте це як порушення, - у відповідь підприємцям зауважив Вадим Лісничук.
Наразі рейд триває, представники поліції продовжують роз’яснювальну роботу серед підприємців.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram