Обласна влада відкрила пам’ятник молодому Шевченку у Вільшані

21 травня 2014, 14:37

У селі Вільшана Городищенського району з’явився пам’ятник поету-революціонеру, українському Пророку Тарасу Шевченку. У його відкритті взяв участь голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

Відкриття монументу відбулось у рамках 153-річниці з дня перепоховання праху Кобзаря на Черкащині. На відкритті були присутні голова обласної ради Валентина Коваленко, перший заступник голови обласної ради Наталія Кравцова, та представники духовенства - митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, єпископ Черкаський і Кіровоградський Іларіон та митрополит Черкаський і Канівський Софроній, які прийняли участь у освяченні монументу.

- Не зважаючи на буремний час, на відкриття пам’ятнику Кобзаря приїхали люди з усіх куточків України та світу. Тарас Шевченко навіть вперше спромігся зібрати в одному місці усіх представників православних конфесій, - підкреслив обласний очільник.

За словами Юрія Олеговича, саме село Вільшана заслуговує на пам’ятник, адже це село стало початком славного шляху Тараса Шевченка у великій світ, який привів його до всенародного визнання. Саме звідси відкрилася йому дорога у Санкт-Петербург, де великому поетові і художнику плескала вища аристократія столиці.

Монумент виконаний у бронзі, висота якого понад три метри. Композиція зроблена скульпторською авторською групою у складі п’яти осіб.

У цей день ювілейною відзнакою «200-років з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка» за вагомий внесок у вивчення і популяризацію творчості Тараса Григоровича Шевченка та з нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря обласне керівництво нагородило дев’ятьох осіб, зокрема скульпторів, архітекторів, лауреатів Шевченківської премії України.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору